Навчання дітей в школах повинно бути безкоштовним для їх батьків

Навчання дітей в школах повинно бути безкоштовним для їх батьків,-  на цьому акцентував увагу голова районної ради Олег Дацюк під час наради, яка відбулася сьогодні, 20 жовтня,  у районній раді.  В нараді, на якій розглядалися  питання фінансування галузі освіти у 2017 році,  взяли участь Олександр Бухало – заступник голови районної ради, Лілія Карпенко – начальник відділу освіти райдержадміністрації, Володимир Нечипорук – начальник фінуправління райдержадміністрації, головний бухгалтер відділу освіти Галина Соботницька, голова профспілки працівників освіти Ольга Єгорова та голова постійної комісії районної ради з питань бюджет у та фінансів Ігор Жовтанюк.
 Положеннями Конституції України, Закону України «Про освіту» передбачено 
право громадян на безкоштовну освіту в усіх державних навчальних закладах та обов’язок держави (і її органів) забезпечити доступність та безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.  
Разом з тим, всі вже давно звикли до того, що в садочках і школах проходить збір коштів  для утримання навчальних закладів від батьків в обов’язковому порядку. 
 Чи законні такі «добровільні» благодійні внески і як можна проконтролювати їхнє використання? – це питання цікавить багатьох батьків. Разом з тим, ситуація в країні доволі складна і не всі батьки мають змогу здавати кошти.
Тому Олег Євгенійович запропонував аби так звані благодійні батьківські внески у школах та садочках скасували, а в районному бюджеті знайшли кошти на фінансову допомогу закладам освіти району. Голова ради  доручив відділу освіти та фінансовому управлінню райдержадміністрації вивчити дане питання, щоб при прийнятті бюджету на 2017 рік закласти відповідну суму на  утримання освітніх установ району.
 До речі, з нового навчального року такий підхід запроваджено Копитківською сільською радою, яка з сільського  бюджету виділила кошти на потреби закладів освіти, які розташовані на території сільської ради. 
Крім того, під час наради розглядалися питання формування Програми соціально-економічного розвитку на 2017 рік, формування районного бюджету на 2017 рік та порядок надання бюджетних запитів. 

.

Посилання