Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області щодо встановлення розміру орендної плати для сільськогосподарських підприємств Здолбунівського району, що здійснюють діяльність на землях державної власності сільськогосподарськог

У К Р А Ї Н А

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(сьоме скликання)

РІШЕННЯ

 

 від 19 жовтня  2016 року                                                         № 196

Про звернення депутатів Здолбунівської

районної ради Рівненської області

щодо встановлення розміру орендної плати

для сільськогосподарських підприємств

Здолбунівського району, що здійснюють

діяльність на землях державної власності

 сільськогосподарського призначення

 

        Керуючись Конституцією України «Про статус депутатів місцевих рад» та ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями  та президією районної ради,  районна рада

в и р і ш и л а :

1. Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської  районної ради Рівненської області щодо встановлення розміру орендної плати для сільськогосподарських підприємств Здолбунівського  району, що здійснюють діяльність на землях державної власності сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. (додається).

2.   Виконавчому апарату районної ради направити дане звернення до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області, Рівненської обласної ради.

3.  Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань агропромислової політики, земельних відносин, розвитку  села та охорони навколишнього середовища (Данилюк О.Г.).

 

Голова ради                                                                                        О.Дацюк

 

Звернення

депутатів Здолбунівської районної ради  Рівненської області щодо встановлення розміру орендної плати для сільськогосподарських підприємств Здолбунівського району, що здійснюють діяльність на землях державної власності сільськогосподарського призначення

        Ми, депутати Здолбунівської районної ради Рівненської області, звертаємося до Вас з приводу наступного.

        До набуття чинності Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» орендна плата за використання земель сільськогосподарського призначення під господарськими будівлями та дворами не могла бути меншою розміру земельного податку, який дорівнював 1відсотку від їх нормативної грошової оцінки. Це дозволяло укладати договори оренди земельних ділянок під господарськими будівлями та дворами відразу після затвердження документації із землеустрою навіть за умов відсутності їх нормативної грошової оцінки.

         Із набуттям чинності з 01 квітня 2014 року вищезазначеного Закону на законодавчому рівні було виключено можливість встановлення ставки орендної плати за використання земель державної власності сільськогосподарського призначення без проведення нормативної грошової оцінки відповідних земель.       Крім того, мінімальний розмір орендної плати для земель сільськогосподарського призначення (в тому числі під господарськими будівлями та дворами) було збільшено з 1 до 3 відсотків.

        Згідно з вимогами статті 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

       Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру своїм листом від 14 грудня 2015 року рекомендувала керівникам головних управлінь Держгеокадастру в областях утриматись від встановлення розміру орендної плати на рівні менше 8 відсотків від нормативної грошової оцінки.

      Загроза необґрунтованого багатократного зростання плати за землю для сільськогосподарських товаровиробників, які використовують землі державної власності сільськогосподарського призначення, призведе до знищення галузей рослинництва та тваринництва серед невеликих товаровиробників, а також до скорочення кількості робочих місць, що є неприпустимим явищем.

      Враховуючи вищевикладене, звертаємось до Державної служби  України з питань геодезії, картографії та кадастру, Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області, Рівненської обласної ради при встановленні розміру орендної плати для сільськогосподарських підприємств Здолбунівського району, що здійснюють діяльність на землях державної власності сільськогосподарського призначення, керуватися вимогами статті 288 Податкового кодексу України, враховуючи при цьому розмір, цільове використання та місцезнаходження земельної ділянки, термін дії договору оренди.

 

СХВАЛЕНО

Рішення Здолбунівської районної ради

від 19 жовтня 2016 року № 196

 

Посилання