Про звернення депутатів  Здолбунівської районної ради  Рівненської області до Верховної Ради України  та Кабінету Міністрів України щодо внесення змін в законодавство України для вирішення питання соціальних гарантій учасників антитерористичної операції

У К Р А Ї Н А
ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА
РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
(сьоме скликання)

Р І Ш Е Н Н Я 

від 19 жовтня  2016 року                                                        №195

Про звернення депутатів 
Здолбунівської районної ради
 Рівненської області до Верховної Ради України 
та Кабінету Міністрів України
щодо внесення змін в законодавство України
для вирішення питання соціальних гарантій
учасників антитерористичної операції

      Керуючись Конституцією України, Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з президією районної ради, районна рада
в и р і ш и л а:
1. Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо внесення змін в законодавство України для вирішення питання соціальних гарантій учасників антитерористичної операції (текст звернення додається).
2. Направити рішення районної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, етики, законності, боротьби зі злочинністю, соціального захисту населення,  учасників АТО та членів їх сімей 
( Ковальчук В.В. ).

                   Голова ради                                            О.Дацюк

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області 
до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України  щодо внесення змін в законодавство України для вирішення питання соціальних гарантій учасників антитерористичної операції

 Ми, депутати Здолбунівської районної ради Рівненської області, глибоко стурбовані ситуацією, що склалася в державі із виділянням земельних ділянок для потреб учасників антитерористичної операції на сході України.
Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.
    Як засвідчила практика, на місцях виконання Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» унеможливлене відсутністю земель запасу в місцевих радах, з яких могли би бути виділені земельні ділянки для учасників антитерористичної операції.
Управлінням Держгеокадастру у Здолбунівському районі спільно з місцевими радами проведено інвентаризацію земельних ділянок, які можуть бути надані для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд, ведення особистого селянського господарства та садівництва, однак ці ділянки розташовані на території віддалених місцевих рад. При цьому переважна більшість учасників антитерористичної операції подали заяви на отримання земельних ділянок у районному центрі, дані звернення задовольнити не можливо, аналогічна ситуація спостерігається і в інших регіонах країни.    
Враховуючи вищенаведене, просимо ініціювати внесення відповідних змін до законодавства в частині надання з Державного бюджету грошової компенсації для придбання житла або земельної ділянки шляхом цивільно-правових угод (купівлі, тощо) у разі неможливості надання земельної ділянки учасникам антитерористичної операції у зв’язку з відсутністю земель запасу місцевих рад, або шляхом надання державою квартири чи іншого житла учасникам антитерористичної операції.
    
 

СХВАЛЕНО
рішення  районної ради
від 19 жовтня 2016 року №195

 

 

 

 

Посилання