Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради  до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України щодо недопущення безпідставного скорочення ліжкового фонду в медичних закладах

У К Р А Ї Н А
ЗДОЛБУНІВСЬКА  РАЙОННА   РАДА
РІВНЕНСЬКОЇ    ОБЛАСТІ
          (сьоме скликання)              
Р І Ш Е Н Н Я
від 28 жовтня  2016 року                                               №208

Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради 
до Президента України, Верховної Ради України,

Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України

щодо недопущення безпідставного скорочення ліжкового фонду в медичних закладах

 
З метою недопущення погіршення якості медичного обслуговування, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна  рада 

в и р і ш и л а:

1. Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України щодо недопущення безпідставного скорочення ліжкового фонду в медичних закладах (текст звернення додається).

2. Направити звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молодіжної політики, фізичної культури та спорту (Кондратюк Б.О.).

Голова ради                                                                         О.Дацюк

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Здолбунівської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України щодо недопущення безпідставного скорочення ліжкового фонду в медичних закладах

    Ми, депутати Здолбунівської районної ради, глибоко стурбовані ситуацією, що склалася в районі із набранням чинності наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01.02.2016 року №51 «Про затвердження методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення». Вже має місце небажане соціальне напруження серед медичних працівників та населення Здолбунівського району, зумовлене закриттям терапевтичного відділення № 2 смт. Мізоч Здолбунівської  центральної  районної лікарні.
    Наказ видано на виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 року № 1024 «Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення».
    Вважаємо, що постанова Кабінету Міністрів України та відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я України не є і не можуть бути проявом справжнього реформування галузі охорони здоров’я, оскільки ніяким чином не покращують по суті систему охорони здоров’я, яка існує в Україні, а, навпаки, спровокують руйнування.
    Будь-яка реформа повинна приносити людям тільки покращення, а не чергове погіршення рівня їхнього життя. Зазначені документи є далекими від реального життя, вимагають механічного скорочення ліжок без жодного обґрунтування та відповідних розрахунків.
    Терапевтичне відділення № 2 смт. Мізоч Здолбунівської  центральної  районної лікарні  розраховано  на  25  ліжок - це  все, що  залишилось від колись потужної  районної  лікарні №2, що була відкрита 60 років тому і налічувала 120 ліжок з хірургічним, терапевтичним, акушерсько-гінекологічним, педіатричним відділеннями та рентгенкабінетом.     В терапевтичному стаціонарі обслуговуються  не лише жителі Мізоцької  селищної  ради, а й навколишніх сіл з населенням більше 10 тисяч.
    Здійснення масштабного скорочення ліжок покладено на відповідні місцеві державні адміністрації та головних лікарів. Однак заклади охорони здоров’я є комунальною власністю районних та обласних рад, і без рішення відповідної ради виконати вимоги наказу МОЗ України від 01.02.2016 року №51 буде неможливо.
    Враховуючи вищезазначене, просимо не робити заручниками ситуації керівників медичних установ, голів місцевих адміністрацій, депутатів рад всіх рівнів, тому звертаємось до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України про скасування постанови Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 року № 1024 та наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01.02.2016 року № 51, припинити впровадження будь-яких реформ, які призводять до погіршення рівня життя населення.
                   

                                                               
    СХВАЛЕНО
рішення районної ради
від 28.10.2016 року 
№208

Посилання