Про звернення депутатів  Здолбунівської районної ради  Рівненської області до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо внесення змін в законодавство України для вирішення питання наявної ситуації пов’язаної з експлуатацією громадянам

 

 

У К Р А Ї Н А

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(сьоме скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

від  21 грудня   2016 року                                                        №243

Про звернення депутатів  Здолбунівської районної ради

 Рівненської області до Верховної Ради України

та Кабінету Міністрів України

щодо внесення змін в законодавство України

для вирішення питання наявної ситуації

пов’язаної з експлуатацією громадянами України

автомобілів з європейською реєстрацією 

      Керуючись Конституцією України, Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з президією районної ради, районна рада

в и р і ш и л а:

1. Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо внесення змін в законодавство України для вирішення питання наявної ситуації пов’язаної з експлуатацією громадянами України автомобілів з європейською реєстрацією   (текст звернення додається).

2. Направити рішення районної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, етики, законності, боротьби зі злочинністю, соціального захисту населення,  учасників АТО та членів їх сімей

( Ковальчук В.В. ).

                   Голова ради                                            О.Дацюк

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області

до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України  щодо внесення змін в законодавство України для вирішення питання

наявної ситуації пов’язаної з експлуатацією громадянами України

автомобілів з європейською реєстрацією 

 Ми, депутати Здолбунівської районної ради Рівненської області, глибоко стурбовані ситуацією, що склалася в державі з експлуатацією громадянами України автомобілів з європейською реєстрацією.

Політика держави щодо автомобільного ринку звелась до запровадження надвисоких імпортних мит та акцизів для ввезення в Україну як нового, так і вживаного автотранспорту.

В результаті вартість вживаних імпортованих автомобілів, після їх повного митного очищення та сплати усіх належних платежів, у більшості випадків робить їх ввезення економічно недоцільним.

Фактично єдиним відносно прийнятним для автовласників способом ввезення таких автомобілів залишається їх тимчасове ввезення в режимі транзиту під зобов’язання їх зворотного вивезення протягом 5-10 днів в залежності від території дії митниці.

Таким чином, у зв’язку з необхідністю регулярного перетину кордону такими автовласниками на пунктах пропуску через державний кордон України утворилась ситуація, що має негативні наслідки:

- створюються довгі черги для інших подорожуючих;

- додається навантаження на працівників митниці та Держприкордонслужби, а також створюються додаткові корупційні чинники для них та працівників Нацполіції;

- погіршується екологічна ситуація на кордоні та в прилеглих населених пунктах.

Завдяки можливості спрощеного перетину кордону із суміжними європейськими країнами перед громадянами України відкриються широкі перспективи для розвитку ділових та робочих стосунків, що сприятиме покращенню добробуту населення в цілому. Водночас, існуючі бюрократичні процедури, які навіть не дозволяють вільно використовувати на території України автомобілі, зареєстровані в іноземних компаніях, активізують пошук корупційних схем не тільки при ввезені автомобілів, але й в процесі їх експлуатації. Така ситуація спостерігається у всіх прикордонних регіонах України.

З огляду на зазначене, з метою зняття соціальної напруги, що набуває непередбачуваних проявів, депутати Здолбунівської районної ради пропонують розв’язати проблему шляхом невідкладного внесення змін до чинного законодавства України, зокрема, збільшити час перебування автомобілів з іноземною реєстрацією до 1 року зі сплатою податку до  бюджету   в розмірі  не більше 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

СХВАЛЕНО

рішення  районної ради

від  21 грудня  2016 року №243

Посилання