Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до  управління охорони здоров'я Рівненської обласної державної адміністрації щодо створення госпітального округу на базі Здолбунівської центральної районної лікарні

 

 

У К Р А Ї Н А

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(сьоме скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

від  21 грудня  2016 року                                                        №249

Про звернення депутатів

Здолбунівської районної ради Рівненської області

до  управління охорони здоров'я Рівненської

обласної державної адміністрації

щодо створення госпітального округу

на базі Здолбунівської центральної районної лікарні

      Розглянувши звернення трудового колективу Здолбунівської центральної районної лікарні, керуючись Конституцією України, Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з президією районної ради, районна рада

в и р і ш и л а:

1. Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до управління охорони здоров'я Рівненської обласної державної адміністрації щодо створення госпітального округу на базі Здолбунівської центральної районної лікарні (текст звернення додається).

2. Направити рішення районної ради до управління охорони здоров'я Рівненської обласної державної адміністрації.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення (Кондратюк Б.О.).

                   Голова ради                                            О.Дацюк

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області

до управління охорони здоров'я Рівненської обласної державної адміністрації щодо створення госпітального округу

на базі Здолбунівської центральної районної лікарні

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 №932 затверджено Порядок створення госпітальних округів.

Метою прийняття постанови є забезпечення своєчасного доступу населення до послуг вторинної медичної допомоги належної якості, оптимізація ресурсів закладів охорони здоров´я, підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

Водночас, постановою передбачені критерії для визначення складу та меж госпітального округу.

Виникає величезна стурбованість щодо визначення подальшого існування закладів охорони здоров´я  району, а саме  прийняття рішення щодо меж і складу створення госпітального округу, адже критеріями відбору визначено, що лікарня інтенсивного лікування передбачена для існування при забезпеченні медичної допомоги не менше як на 100 тисяч населення, а лікарня інтенсивного лікування другого рівня на населення не менш як 200 тисяч населення. 

Враховуючи критерії відбору закладу охорони здоров´я для лікарні інтенсивного лікування, адміністрація Здолбунівської ЦРЛ та депутати Здолбунівської районної ради просять врахувати наступні особливі чинники, що впливають на прийняття рішення щодо можливості створення госпітального округу на базі Здолбунівської центральної районної лікарні.

Здолбунівська центральна районна лікарня надає вторинну спеціалізовану медичну допомогу та обслуговує 57 тисяч населення, яке проживає в 53 населених пунктах. Час приїзду до центральної районної лікарні при наданні невідкладної допомоги з урахуванням стану автомобільних доріг у 30% випадків значно перевищує 60 хвилин.

Відповідно до п. 15 Порядку створення госпітальних округів, зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю прибуття до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинно перевищувати 60 хвилин, та повинна бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 кілометрів за умови наявності доріг з твердим покриттям.

Показники хірургічної роботи, оперативної активності, роботи терапевтичного, неврологічного відділень свідчать про достатні навантаження та ефективність функціонування цих відділень. У 2016 році в Здолбунівській ЦРЛ проведено 2200 операцій. У пологовому відділенні прийнято 407 пологів.

Прийняття рішення на користь створення госпітального округу спільно з іншими адміністративними районами неодмінно призведе до примусового закриття окремих відділень Здолбунівської центральної районної лікарні, необґрунтованого скорочення ліжок та унеможливить надання своєчасної спеціалізованої медичної допомоги хворим Здолбунівського району. Велика частина хворих вимушена буде нести фінансовий тягар, що ляже на  сімейні бюджети хворих при необхідності отримати медичну допомогу в новоствореному госпітальному окрузі, але за межами району.

В умовах економічної кризи медична спільнота району та депутати Здолбунівської  районної ради глибоко стурбовані з приводу такої ситуації та не можуть стояти осторонь при прийнятті таких рішень.

У зв’язку з вищевикладеним, просимо управління охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації розглянути можливість створення госпітального округу на базі Здолбунівської центральної районної лікарні, врахувати порушене питання при підготовці кінцевого варіанту концепції реформування медичної галузі Рівненської області, клопотати про його вирішення перед центральними органами виконавчої влади.

СХВАЛЕНО

рішення  районної ради

від 21 грудня 2016 року №249

Посилання