Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до  Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо створення сприятливих умов для розвитку малого бізнесу та покращення підприємницького середовища

У К Р А Ї Н А

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(сьоме скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

від  26 січня  2017 року                                    № 258

Про звернення депутатів

Здолбунівської районної ради Рівненської області

до  Президента України, Кабінету Міністрів України та

Верховної Ради України щодо створення сприятливих умов

для розвитку малого бізнесу та покращення підприємницького середовища

      Розглянувши звернення депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до  Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо створення сприятливих умов для розвитку малого бізнесу та покращення підприємницького середовища, керуючись Конституцією України, Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з президією районної ради, районна рада

в и р і ш и л а:

1. Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо створення сприятливих умов для розвитку малого бізнесу та покращення підприємницького середовища (текст звернення додається).

2. Направити рішення районної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, депутатам Верховної Ради від Рівненської області, Рівненську обласну раду та районним радам Рівненської області.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань економічного розвитку, комунальної власності та енергозбереження (Пасічник М.В.).

                

Голова ради                                                       О.Дацюк

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області

до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо створення сприятливих умов для

розвитку малого бізнесу та покращення підприємницького середовища

 

        Ми, депутати Здолбунівської районної ради Рівненської області, глибоко стурбовані ситуацією, що склалася в державі із  вступом у дію в 2017 році Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII , внаслідок чого, українське  мале  та середнє підприємництво опинилося в дуже непростій ситуації. Кілька дуже суттєвих змін у діяльності підприємців були прийняті напередодні нового року, без обговорення експертним середовищем і самими підприємцями.

           Результат не забарився – масове закриття діяльності, а отже й звільнення найманих працівників і пошук нових можливостей самими підприємцями, причому здебільшого за межами України.

        Ніхто не може заперечувати необхідність підвищення мінімальної заробітної плати в Україні, та й рівня оплати праці взагалі. Проте це не може відбуватися невластивим вільній конкурентній економіці способом. В умовах триваючої стагнації, нічим не забезпечена зарплата призводить лише до інфляції і подальшого падіння рівня життя. Ми вже отримували зарплату тисячами купонів, проте, заможними не були. Уряд має не лякати підприємців неадекватними прибутками штрафними санкціями, а створити умови для розвитку бізнесу і стимулювати економічними методами офіційну зайнятість.

        Поки що ми бачимо лише метод батога, коли підприємцям обіцяють перевірки і жорсткі покарання. Але ж усе це стосується лише тих, хто офіційно працює і сплачує податки. Водночас численні «нелегали» в різних галузях, як не реєстрували свою діяльність, так і далі цього не робитимуть.

             Тому, на нашу думку, в частині офіційного оформлення працівників єдиним дієвим був би метод  пряника, коли і підприємцю, і працівнику буде вигідною реєстрація і сплата податків. Одним з таких напрямків могло б бути запровадження страхової медицини,  лише для працевлаштованих громадян.

      Переконані, що уряд має переглянути розмір штрафних санкцій за наявність незареєстрованих працівників. Та й сама система штрафів і покарань є глибоко корупційною, бо дозволяє перевіряючим структурам використовувати свої права і повноваження по-різному до різних суб’єктів господарювання.

Не можна допустити   поновлення ганебної практики «планів зі збору штрафів». Цей  пережиток минулого може знову стати реальністю, якщо уряд надумає за рахунок підприємців  латати діри в бюджеті.

          При такому ставленні парламенту, уряду і Президента до підприємництва нас чекає не лише зростання тіньової економіки, а й катастрофічна за своїми наслідками трудова еміграція, яка вже набуває ознак депопуляції.

         Жодної реальної допомоги від держави малий бізнес не має. Адже ні разова виплата на відкриття підприємницької діяльності, ні короткотермінові кредити з неадекватно високими відсотками не можуть зрівнятися з тими умовами, які пропонують нашим громадянам не лише Польща чи Чехія, а й зовсім не «євросоюзівська» Білорусь. Тому все частіше українці реєструють свої підприємницькі структури в сусідніх країнах, їм і сплачуючи податки.

Якщо пригадати недавню українську історію, то в дуже складний період дев’яностих років минулого століття саме малий і середній бізнес витягував країну з економічної прірви. Зараз ми маємо ситуацію, при якій уряд системно підвищує заробітну плату працівників бюджетної сфери, водночас , підприємництво і робота «на себе» стають все більш  невигідними.

         Вважаємо, що останніми новаціями уряд закріплює панування в Україні олігархічного бізнесу, який за своєю природою не здатний до руху вперед. Водночас нищиться найбільш прогресивний прошарок громадян, що могли б стати локомотивом прогресу, а натомість вони буквально виштовхуються з країни.

       Орієнтація на покарання, а не на мотивацію і стимули, є позавчорашнім днем світової економіки, і призведе лише до продовження падіння рівня життя в Україні.

         Тому, ми  депутати Здолбунівської районної ради Рівненської області просимо Верховну Раду, Кабінет  Міністрів  та Президента України переглянути економічну політику, як таку, що загрожує самому існуванню держави.

     Водночас заявляємо про необхідність створення громадських інституцій, покликаних захистити підприємців від свавілля уряду. Закликаємо підприємців усієї України боротися за своє майбутнє в своїй країні!

         Переконані, що місцева влада в особі рад різних рівнів повинна підтримати нас і негайно організувати  діалог підприємців з народними депутатами України для напрацювання необхідних країні і людям змін у економічній політиці. Основою таких змін має бути стимулювання і мотивація, а не страх покарання і перевірок.

           Повага до приватної ініціативи допомогла стати процвітаючими багатьом країнам світу. Переконані, що разом ми досягнемо і процвітання України!

СХВАЛЕНО

рішення  районної ради

від 26 січня 2017 року №258

Посилання