Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради щодо  заборони проведення будь-яких  заходів по вшануванню польських  військових формувань, що брали участь у  знищенні українців на їхніх етнічних землях

 

 

У К Р А Ї Н А

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(сьоме скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

від  22 лютого  2017 року                                                        №293

Про звернення депутатів

Здолбунівської районної ради щодо

 заборони проведення будь-яких

 заходів по вшануванню польських

 військових формувань, що брали участь у

 знищенні українців на їхніх етнічних землях

 

      Розглянувши звернення фракції «Об’єднання «Самопоміч» Здолбунівської районної ради щодо заборони проведення будь-яких заходів по вшануванню польських військових формувань, що брали участь у знищенні українців на їхніх етнічних землях , керуючись Конституцією України, Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

в и р і ш и л а:

1. Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської районної ради щодо заборони проведення будь-яких заходів по вшануванню польських військових формувань, що брали участь у знищенні українців на їхніх етнічних землях (текст звернення додається).

2. Направити рішення до Здолбунівської районної державної адміністрації, міському, селищному, сільським головам.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення (Кондратюк Б.О.).

 

                   Голова ради                                            О.Дацюк

Звернення

депутатів  Здолбунівської  районної ради щодо заборони проведення будь-яких заходів по вшануванню польських військових формувань, що брали участь у знищенні українців на їхніх етнічних землях

Ми, депутати Здолбунівської районної ради Рівненської області звертаємося до Вас з проханням щодо недопущення проведення будь-яких заходів по вшануванню польських військових формувань, що брали участь у знищенні українців на їхніх етнічних землях.

Резонанс, якого набула звістка щодо проведення забігу 26 лютого 2017 року по вшануванню «Проклятих солдатів», може спричинити негативні наслідки в міжнаціональних стосунках польської та української громади м. Здолбунів. Незрозумілим є той факт, що в нашому місті хочуть вшановувати вояків котрі діяли на території сучасної Польщі. За оцінкою істориків дії підрозділів Армії Крайової, з якої потім сформувались «прокляті солдати», має характер геноциду щодо українців. Так на етнічних українських землях, зокрема, Волині Армія Крайова чинила військові злочини проти цивільного населення. Такі заходи можуть лише розпалити міжнаціональну ворожнечу. Останнім часом польські політики неодноразово дозволяли собі зухвалі звинувачення в адрес українських повстанців. В умовах військової агресії Російської Федерації проти України, потрібно спрямовувати зусилля на розвиток патріотичного виховання в традиціях українського війська, а не героїзувати «аківців».

Враховуючи вищенаведене, рекомендуємо надалі не допускати  проведення будь-яких заходів по вшануванню польських військових формувань, що брали участь у знищенні українців на їхніх етнічних землях.

СХВАЛЕНО

Рішення

Здолбунівської районної ради

від 22 лютого 2017 року №293

Посилання