Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області  до Президента України Петра Порошенка, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо визнання тимчасової окупації території  України Російською Федерацією

У К Р А Ї Н А

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(сьоме скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

від  22 лютого  2017 року                                                        №294

Про звернення депутатів

Здолбунівської районної ради

Рівненської області  до Президента України

Петра Порошенка, Кабінету Міністрів України

та Верховної Ради України щодо визнання

тимчасової окупації території

 України Російською Федерацією

      Розглянувши звернення депутатів  Здолбунівської  районної ради Рівненської області  до Президента України Петра Порошенка, Кабінету Міністрів України

та Верховної Ради України щодо визнання тимчасової окупації території України Російською Федерацією, керуючись Конституцією України, Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

в и р і ш и л а:

1. Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської  районної ради Рівненської області  до Президента України Петра Порошенка, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо визнання тимчасової окупації території України Російською Федерацією (текст звернення додається).

2. Направити рішення в Адміністрацію Президента України, Кабінет Міністрів України та Верховну Раду України.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, етики, законності, боротьби зі злочинністю, соціального захисту населення, учасників АТО та членів їх сімей (Ковальчук В.В.)

                   Голова ради                                            О.Дацюк

Звернення

депутатів  Здолбунівської  районної ради Рівненської області  до Президента України Петра Порошенка, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо визнання тимчасової окупації території України Російською Федерацією.

Ми, депутати Здолбунівської районної ради, висловлюємо глибоку занепокоєність з приводу відсутності державної політики щодо фактично окупованої території частини Донеччини та Луганщини.

Внаслідок відсутності чіткої політики стали можливими:

  1. Торгівля з окупантом, яка здешевлює окупацію країні-окупанту.  Закликаючи світ посилити санкції проти Росії, Україна не має права торгувати з вбивцями наших людей.
  2. Фінансування підприємств на окупованій території, які працюють виключно з дозволу окупаційної влади незалежно від місця реєстрації підприємств, бо  контролювати будь-що на окупованій території може лише окупант. 
  3. Невизнання відповідальності Росії за розпочату війну проти мирної України, оскільки протягом 3-х років не визнана окупація, а Росія зникає з офіційних документів уряду України, як джерело війни.

Більше того, затверджений 11.01.2017 розпорядженням уряду План заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, передбачає фінансування підприємств на окупованих територіях!

Така політика держави викликає обурення людей, проявом якого стала блокада добровольцями торгівлі з окупованими територіями. Люди, які в 2014 році захистили державу, що не мала спроможності захистити себе і своїх людей, через 3 роки війни знову виконують функцію держави та зупиняють ганебну торгівлю з окупантом, яка збагачує олігархів по обидва боки від передової та допомагає Росії фінансувати окупацію.

         З огляду на це, звертаємося:

- до Верховної Ради України із закликом визнати Росію окупантом та заборонити торгівлю з тимчасово окупованими територіями на рівні Закону України;

- до Кабінету Міністрів України із закликом скасувати розпорядження уряду від 11.01.2017 про затвердження Плану  заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження;

- до Президента України із закликом підтримати визнання російської окупації та заборону торгівлі з окупантом.

СХВАЛЕНО

Рішення

Здолбунівської районної ради

від 22 лютого 2017 року №294

Посилання