Про звернення депутатів Здолбунівської  районної ради Рівненської області до Президента України П.Порошенка та  Голови Верховної Ради України  А. Парубія  щодо внесення змін до Закону України   «Про запобігання корупції»

У К Р А Ї Н А

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

           (сьоме скликання)

                            РІШЕННЯ            

                                                                                 

   від 05 квітня  2017 року                                           № 309

 Про звернення депутатів Здолбунівської

 районної ради Рівненської області до

Президента України П.Порошенка та

 Голови Верховної Ради України  А. Парубія

 щодо внесення змін до Закону України  

«Про запобігання корупції»

      Розглянувши звернення депутатів  Здолбунівської  районної ради Рівненської області  до Президента України П.Порошенка та Голови Верховної Ради України А.Парубія  щодо внесення змін до Закону України  «Про запобігання корупції», керуючись Конституцією України, Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської  районної ради Рівненської області  до Президента України П.Порошенка та Голови Верховної Ради України А.Парубія  щодо внесення змін до Закону України  «Про запобігання корупції»  (текст звернення додається).

2. Направити рішення в Адміністрацію Президента України та Верховну Раду України.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, етики, законності, боротьби зі злочинністю, соціального захисту населення, учасників АТО та членів їх сімей (Ковальчук В.В.)

                   Голова ради                                            О.Дацюк

 

 

Звернення

депутатів  Здолбунівської  районної ради Рівненської області  до Президента України П. Порошенка та Голови Верховної Ради України А.Парубія щодо щодо внесення змін до Закону України  «Про запобігання корупції»

 

         Як відомо, 23 березня 2017р. Верховна Рада України ухвалила внесення змін до Закону «Про запобігання корупції», чим зобов’язала подавати е-декларації представників громадських об`єднань, а 27 березня Президент України Петро Порошенко підписав цей закон, згідно з яким члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.

        Ми, депутати Здолбунівської районної ради, вкрай занепокоєні реакцією світової спільноти, експертного середовища та громадянського сектору України на вказане законодавче нововведення.

         Вважаємо його, як мінімум, непродуманим, поспішним і таким, що загрожує Європейській перспективі України.

«Центр протидії Корупції» називає ухвалені зміни не інакше як «диктаторськими». Своє занепокоєння висловили усі посли Великої Сімки (G-7) в Україні, що є свідченням узгодженої і негативної реакції усіх провідних країн Заходу.

Скасувати суперечливі поправки до Закону «Про запобігання корупції» українську владу закликають такі загальновизнані міжнародні інституції як Transparency International та Freedom House.

Фактично, замість того, щоб викорінювати корупцію, українська влада розпочала юридичну війну із анти корупціонерами. Саме так це виглядає в очах представників Європейської та світової спільноти.

У час відкритого протистояння з Росією подібний розвиток подій ми розглядаємо як вкрай загрозливий та негативний для України.

    А тому, з огляду на сказане вище, вимагаємо:

  1. Скасувати суперечливі поправки до Закону «Про запобігання корупції», згідно з яким подавати електронні декларації зобов’язують члени громадських організацій та об’єднань, у тому числі – антикорупційних.
  2. Тим самим – запевнити українську та світову громадськість, що чинна влада: Президент та ВРУ – не мають наміру запроваджувати в Україні жодні «диктаторські закони» чи оголошувати когось «агентами іноземних держав».
  3. Приступити до неухильного викорінення Корупції в Україні, розпочавши з найближчого оточення Президента, Прем’єр-міністра, членів Уряду та представників правлячої коаліції.

Лише так влада зможе довести людям, що працює на благо України, а не займається антикорупційним окозамилюванням та боротьбою із власним народом, опозиційними та громадськими активістами.

СХВАЛЕНО

Рішення

Здолбунівської районної ради

від 05 квітня  2017 року №309

 

Посилання