Про звернення депутатів  Здолбунівської районної  ради Рівненської області до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг що

У К Р А Ї Н А

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

           (сьоме скликання)

                          РІШЕННЯ                   

                                                                                        від 05 квітня  2017 року                                           № 310

 Про звернення депутатів  Здолбунівської районної  ради

Рівненської області до Президента України, Верховної Ради України,

Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне

регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг

щодо відміни абонентської плати за підключення до системи газопостачання

      Розглянувши звернення депутатів  Здолбунівської  районної ради Рівненської області до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг щодо відміни абонентської плати за підключення до системи газопостачання, керуючись Конституцією України, Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійною комісією та президією районної ради, районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської  районної ради Рівненської області до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг щодо відміни абонентської плати за підключення до системи газопостачання (текст звернення додається).

2. Направити рішення в Адміністрацію Президента України, Кабінет Міністрів  України, Верховну Раду України та Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, етики, законності, боротьби зі злочинністю, соціального захисту населення, учасників АТО та членів їх сімей (Ковальчук В.В.)

               Голова ради                                            О.Дацюк

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів  Здолбунівської районної  ради Рівненської області до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг щодо відміни абонентської плати за підключення до системи газопостачання

Здолбунівська районна  рада обурена черговим проявом антинародної політики влади, яка з 1 квітня поточного року ввела абонплату за газ для населення, що породжує значне зростання вартості комунальних послуг. Ми вважаємо такий крок новою спробою уряду Гройсмана обслужити інтереси олігархів за рахунок українців. Ми категорично засуджуємо системну антисоціальну діяльність уряду, яка привела до зубожіння великої кількості українців і загрожує національній безпеці.

НКРЕКП хоче вилучити транспортну складову з загального тарифу та ввести окрему обов’язкову абонентську плату ще й за роздутим тарифом. Інакше кажучи, кожна сім’я, незалежно від споживання, повинна буде додатково до і так завищених газових тарифів в середньому сплатити ще 92 грн/міс. або 1 100 грн. за рік.

За останні два роки тарифи на послуги ЖКГ зросли втричі. Ні уряд Арсенія Яценюка, ні Володимира Гройсмана не пояснили людям, чому вони мають оплачувати з власних кишень бездарну політику Кабміну і жадібність олігархів. Влада вирішує економічні проблеми не за гроші олігархів, а за гроші пересічних українців, ціною зубожіння народу.

Сьогодні вона вкотре обдурила українців, пообіцявши, що покінчила з практикою постійного зростання цін на комунальні послуги. Діючи в інтересах олігархів, яким і належать облгази та енергетичні підприємства, Володимир Гройсман з Петром Порошенком продовжують цинічно знущатися з українців. Олігархи, зрозумівши, що люди відреагували на здорожчання блакитного палива і почали економити, не захотіли втрачати надприбутків і вигадали ще один щомісячний здирницький платіж.

Так, з 1 квітня споживачі вимушені  платити щомісяця абонентську плату за підключення до системи газопостачання незалежно від фактичного обсягу споживання газу. На абонентську плату за газ субсидія не поширюється. Це означає новий удар по кишенях рядових громадян. Таке рішення болюче вдарить насамперед по громадянах, які і так економно споживають газ. Найбільше постраждають ті абоненти, які сезонно користуються газом – наприклад, використовують його тільки влітку на дачі. Також постраждають громадяни, що споживають мало газу, не мають лічильників, але мають велику кількість прописаних на своїй житловій площі.

Здолбунівська районна  рада переконана, що кишенькова провладна Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, повністю вичерпала себе і має бути розігнана, а її члени притягнуті до відповідальності. Вона стала органом, який діє в інтересах монополістів і перебуває на їх утриманні. Доказ тому – останнє рішення ввести абонплату за газ. Воно приведе до того, що лише у 2017 році від абонентської плати облгази, які перебувають у власності олігархату, отримають додатково близько 15 мільярдів гривень. А українці збідніють на ще 15 мільярдів гривень.

Враховуючи вищевикладене, звертаємося до Президента України щодо винесення указу про звільнення членів НКРЕКП, які прийняли незаконне "рішення про абонплату" від 28.03.2017. 

Вважаємо, що рішення НКРЕКП, ухвалене 28 березня 2017 року, є необґрунтованим та незаконним, з таких причин:

  • не відповідає нормам українського законодавства;
  • перед його ухваленням не проведено жодних громадських обговорень та експертних заходів з цього питання;
  • не проведена необхідна попередня аналітична робота з визначення доцільності та ефективності цього нововведення;
  • не враховані складові та тенденції сучасного ринку природного газу;
  • пропонується застосування подвійного платіжного навантаження на кінцевого споживача на вже сплачені цим споживачем газові мережі (які попередньо сплачені та передані на баланс облгазам);
  • не визначено призначення та класифікація вищезазначеного стягнення зі споживача та його подальшого використання (на що стягується ця сума).

        У зв’язку з вищевикладеним ми, депутати Здолбунівської районної ради, вимагаємо від Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та НКРЕКП вжити негайно заходів для скасування рішень якими введено щомісячну абонентську плату за підключення до системи газопостачання.

СХВАЛЕНО

Рішення

Здолбунівської районної ради

від 05 квітня 2017 року №310

 

 

 

 

 

 

 

 

Посилання