Про районну програму створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю на 2017 –  2021 роки

У К Р А Ї Н А

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(сьоме скликання )

           РІШЕННЯ              

від 31 травня  2017 року                                                          №332

    Про районну програму створення

безперешкодного життєвого середовища

для осіб з інвалідністю на 2017 –  2021 роки

 

          Відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Указу Президента України від 03 грудня 2015 року       № 678/2015 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю», доручення Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2016 року № 46209/0/1-16, з метою забезпечення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю, керуючись ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»за погодженням з постійними комісіями та президією районної ради, районна рада

                                    

ВИРІШИЛА:

         1. Затвердити  районну програму створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю на 2017 – 2021 роки (далі - Програма),  схваленої розпорядженням голови районної державної адміністрації від 10 квітня 2017 року №  181, що додається.

       

        2. Організацію виконання рішення покласти на заступника голови – керівника апарату районної державної адміністрації Гридіна С.В.

 

       3. Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації інформувати про хід виконання Програми щороку до 05 січня.                  

       4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, етики,  законності,  боротьби зі злочинністю, соціального  захисту  населення,  учасників  АТО та  членів їх сімей  (Ковальчук В.В.).

Голова ради                                                                        О.Дацюк

 

Паспорт

  районної програми створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю на 2017 – 2021 роки

 

1.

Ініціатор розроблення

програми

 Райдержадміністрація

2.

Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми

Розпорядження голови районної державної адміністрації від 10 квітня 2017 року № 188 «Про районну програму створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю на 2017 – 2021 роки»

 

3.

Розробник програми

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

4.

Відповідальницй виконавець

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

5.

Учасники програми

Структурні підрозділи райдержадміністрації, виконавчі комітети міської, селищної, сільських рад, комунальний заклад охорони здоров’я «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги», Здолбунівська центральна районна лікарня, виробничий структурний підрозділ «Рівненська дирекція залізничних перевезень» регіональної філії «Львівська залізниця»  станція Здолбунів (за згодою),
Рівненська дирекція Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта»
(за згодою), Рівненська філія публічного акціонерного товариства «Укртелеком» (за згодою), командитне товариство «Рівне-ПАС»
(за згодою).

 

6.

Термін реалізації

2017-2021 роки

7.

Джерела фінансування програми

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, власних коштів підприємств, установ, організацій та інших не заборонених законодавством джерел.

 

 

 

 

СХВАЛЕНО                                                                                   ЗАТВЕРДЖЕНО

розпорядження голови                                                                   рішення районної ради

райдержадміністрації                                                                     31 травня 20   року № 332

від 10 квітня 2017 року № 188

РАЙОННА ПРОГРАМА

створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю на 2017 – 2021 роки

І. Обґрунтування необхідності прийняття Програми

На Здолбунівщині проживає понад 3 тисяч осіб з інвалідністю різних нозологій. Проблеми, пов’язані з наявністю численних бар’єрів, не дозволяють людям з інвалідністю долучатися до активного суспільного життя. Унаслідок цього діти та дорослі особи з інвалідністю живуть в умовах, які ведуть до приниження їхньої гідності та сегрегації.

Соціальний розвиток Здолбунівського району в контексті розвитку всієї країни повинен бути спрямований на доведення певних місцевих соціальних стандартів до міжнародного (європейського) рівня, забезпечення нового рівня якості життя людей з інвалідністю, передусім через створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю.

Програма розроблена на виконання Указу Президента України  від 03 грудня 2015 року № 678/2015 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю», Протокольного рішення Ради у справах осіб з інвалідністю від 01 грудня 2016 року, розпорядження голови Рівненської обласної державної адміністрації від 17 березня 2017 року № 149 «Про обласну програму створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю на 2017 – 2021 роки» і покликана надати змогу особам з інвалідністю відчувати себе повноправними членами суспільства.

ІІ. Мета Програми

Основною метою Програми є посилення соціального захисту осіб з інвалідністю та створення сприятливих умов для їх життєдіяльності.

ІІІ. Заходи з виконання Програми

Для досягнення основної мети передбачається здійснити заходи, що забезпечать: підвищення рівня поінформованості населення про особливі потреби осіб з інвалідністю; формування поваги до їхніх прав особистості та гідності; забезпечення доступу осіб з інвалідністю до об'єктів громадського й цивільного призначення, благоустрою, транспортної інфраструктури, дорожнього сервісу, інформації і зв'язку, а також з урахуванням їхніх індивідуальних можливостей, здібностей та інтересів – до освіти, культурної та дозвільної діяльності.

Перелік основних заходів щодо реалізації  Програми наведено у додатку.

ІV. Фінансування Програми

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, власних коштів підприємств, установ, організацій та інших не заборонених законодавством джерел.

V. Очікувані результати

Виконання Програми дасть змогу створити умови для вільного доступу осіб з інвалідністю до об'єктів житлового та громадського призначення, транспортної інфраструктури, освіти, культури, охорони здоров’я, що сприятиме їх інтеграції у суспільство.

 

Заходи

 щодо реалізації районної програми створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю

на 2017 – 2021 роки

1. Забезпечувати дотримання державних будівельних норм, стандартів і правил в частині створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з  обмеженими  фізичними  можливостями та інших маломобільних  груп населення при розгляді відповідної містобудівної документації на місцевому рівні, а також при наданні містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок для проектування об’єктів будівництва.

 

Відділ містобудування та архітектури райдержадміністрації.

 

Постійно.

 

2. Продовжити роботу щодо:

обладнання світлофорів звукосигнальними пристроями однакового звучання необхідної гучності;

позначення контрастним кольором наявних обмежувачів руху для автомобілів на тротуарах;

встановлення пандусів на входах у надземні і підземні переходи вулиць, доріг і магістралей.

 

 

 

Відділ містобудування та архітектури райдержадміністрації, управління промисловості, інфраструктури та агропромислового розвитку райдержадміністрації, виконавчі комітети міської, селищної, сільських рад.

 

Протягом 2017 – 2021 років.

 

3. Вжити заходів щодо обладнання існуючих об’єктів житлово-комунального та громадського призначення, елементів благоустрою населених пунктів, що не пристосовані для осіб з  інвалідністю, спеціальними і допоміжними засобами відповідно до вимог державних будівельних норм, стандартів і правил, зокрема:

дублювання пандусами та поручнями сходових маршів на пішохідних доріжках, біля входів у будинки, позначення контрастним кольором, а за можливості – тактильною смугою контрастного кольору, першої та останньої сходинок сходових маршів;

обладнання закладів громадського призначення, зокрема державних установ, пандусами, кнопками виклику та дублювання шрифтом Брайля інформаційних табличок з назвами та номерами кабінетів, кімнат тощо.

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації, виконавчі комітети міської, селищної, сільських рад, комунальний заклад охорони здоров’я «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги», Здолбунівська центральна районна лікарня.

 

Постійно протягом 2017 – 2021 років.

 

4. Забезпечити безперешкодний доступ осіб з інвалідністю до будинків, квартир, у яких вони проживають.

 

Відділ містобудування та архітектури райдержадміністрації, виконавчі комітети міської, селищної, сільських рад.

 

Протягом 2017 – 2021 років.

 

5. Спільно з громадськими організаціями осіб з інвалідністю щорічно  затверджувати та надсилати управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації перелік об’єктів житлового та громадського призначення, які першочергово підлягають пристосуванню для осіб з обмеженими фізичними можливостями, та облаштовувати їх необхідними допоміжними засобами.

 

Відділ містобудування та архітектури райдержадміністрації, виконавчі комітети міської, селищної, сільських рад.

 

Щороку протягом І кварталу.

 

6. Провести роботу з перевізниками щодо здійснення постійного контролю за процесом посадки та висадки пасажирів виключно на зупинках громадського транспорту з метою забезпечення доступу до транспортних засобів осіб з інвалідністю, які пересуваються на візках, та осіб з вадами зору.

 

Управління промисловості, інфраструктури та агропромислового розвитку райдержадміністрації.

 

Постійно.

 

7. Сприяти поетапному збільшенню на автобусних маршрутах загального користування кількості транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю, зокрема шляхом включення відповідних вимог до умов конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування; забезпечити розміщення пристроїв для зовнішнього звукового інформування пасажирів із порушенням зору про номер і кінцеву зупинку маршруту, а також звукових та візуальних (текстових) систем у салоні транспортних засобів для інформування пасажирів із порушенням зору та слуху про зупинки.

 

Управління промисловості, інфраструктури та агропромислового розвитку райдержадміністрації.

 

Протягом 2017 – 2021 років.

 

8. Продовжити роботу з облаштування приміщень залізничних вокзалів, автостанцій, пунктів відправлення, поштових відділень, відділень телефонного зв’язку пандусами, технічними засобами пересування, кнопками виклику, спеціальними кабінками універсального дизайну у санітарно-гігієнічних приміщеннях, інформаційними вказівниками тощо та забезпечувати утримання їх у належному стані.

 

Відділ містобудування та архітектури райдержадміністрації, управління промисловості, інфраструктури та агропромислового розвитку райдержадміністрації, виконавчі комітети міської, селищної, сільських рад, виробничий структурний підрозділ «Рівненська дирекція залізничних перевезень» регіональної філії «Львівська залізниця»  станція Здолбунів (за згодою),
Рівненська дирекція Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта»
(за згодою), Рівненська філія публічного акціонерного товариства «Укртелеком» (за згодою), командитне товариство «Рівне-ПАС»
(за згодою).

 

Протягом 2017 – 2021 років.

 

9. Організувати службу супроводу осіб з інвалідністю  на залізничних вокзалах, автостанціях та пунктах відправлення.

 

 

Управління промисловості, інфраструктури та агропромислового розвитку райдержадміністрації, виконавчі комітети міської, селищної, сільських рад, виробничий структурний підрозділ «Рівненська дирекція залізничних перевезень» регіональної філії «Львівська залізниця»  станція Здолбунів (за згодою), Рівненська дирекція Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» (за згодою), Рівненська філія публічного акціонерного товариства «Укртелеком» (за згодою), командитне товариство «Рівне-ПАС» (за згодою).

 

Протягом 2017 – 2018 років.

 

10. Облаштовувати спеціальні місця для паркування транспортних засобів, якими керують особи з інвалідністю, або транспортних засобів спеціального призначення, що їх перевозять, і забезпечити контроль за
їх функціонуванням.

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації, виконавчі комітети міської, селищної, сільських рад, комунальний заклад охорони здоров’я «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги», Здолбунівська центральна районна лікарня.

 

Протягом 2017 – 2018 років.

 

11. Вжити заходів щодо створення та забезпечення якісного функціонування служб соціального таксі.

 

 

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

 

Протягом 2017 року.

 

12. Створити умови доступності в навчальних закладах усіх рівнів акредитації з метою забезпечення осіб з інвалідністю правом на якісне навчання та відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

 

Відділ освіти райдержадміністрації, виконавчі комітети міської, селищної, сільських рад.

 

Протягом 2017 – 2021 років.

 

13. Проводити моніторинг об’єктів галузі освіти щодо облаштування пандусами, кнопками виклику з інформаційними табличками та забезпечувати виконання вимог з безперешкодного доступу до них учнів та дітей з інвалідністю.

 

Відділ освіти райдержадміністрації, виконавчі комітети міської, селищної, сільських рад.

 

Постійно.

 

14. Враховувати потреби у придбанні спеціалізованих шкільних автобусів для підвезення учнів та дітей з інвалідністю до місця навчання та додому при формуванні замовлень на придбання шкільних автобусів.

 

Відділ освіти райдержадміністрації.

 

Постійно.

15. Забезпечувати осіб з інвалідністю першої та другої груп позачерговим обслуговуванням на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь-які послуги населенню.

 

Структурні підрозділи райдержадміністрації, виконавчі комітети міської, селищної, сільських рад, комунальний заклад охорони здоров’я «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги», Здолбунівська центральна районна лікарня.

 

Постійно.                         

 

Заступник голови ради                                                 О.Бухало             

Посилання