Голови територіальних громад відвідали Дубенщину

Згідно плану роботи Здолбунівської районної ради 8 червня цього року відбулося виїзне засідання координаційно-консультативної ради при голові районної ради  на тему «Охорона культурної спадщини та розвиток зеленого туризму». 

Насамперед, учасники засідання відвідали в м.Дубно замок князів Острозьких  – один із найстаріших замків України, який до цього часу несе у собі риси середньовіччя: суворі мури підземель зі склепіннями, парадного стилю (оздоблені ліпленням пишні палаци і такі ж зали). Свідки багатьох історичних подій стіни Дубенського замку і нині зберігають пам’ять про відомих особистостей, які свого часу тут жили та гостювали.  1492 рік офіційно вважається датою спорудження Дубенського замку,  який нині є частиною державного історико-культурного заповідника міста Дубно та окрасою нашого краю.

Цікава екскурсія замком залишила  масу позитивних емоцій та приємних вражень.

Наступна частина координаційно-консультативної ради відбулася в зеленій садибі «Хутір Касень» с.Повча Дубенського району.  Сільські голови мали змогу побачити і почути про розвиток зеленого туризму на селі. Заступник начальника управління культури та туризму Рівненської облдержадміністрації Ярослава Гаврилова розповіла,  як організувати сільський  туризм та отримувати з цього прибуток. Звернула увагу Ярослава Кузьмівна і на питання кредитування сільського туризму.

Начальник відділу культури та туризму Здолбунівської райдержадміністрації Елеонора Стеценко  детальніше зупинилася на питанні туристичного потенціалу Здолбунівщини,  провела презентацію універсального туристичного маршруту «Мальовнича Здолбунівщина». Олексій Козачок - головний спеціаліст відділу культури та туризму довів до відома сільських голів інформацію про перелік об’єктів культурної спадщини та пам’яток природи Здолбунівщини.

Про  роботу зеленої садиби «Касень» розповіла газдиня садиби Вікторія Радчук. Сільські голови  з цікавістю слухали про те, як розпочали свою діяльність, які виникають проблеми, які послуги  пропонують гостям господарі садиби. Слід сказати, що всього рік назад було відкриття, а зроблено чимало і є чим пишатися на даний час.  Усім прихильникам активного відпочинку пропонується зручне проживання у котеджі на 6 місць  (три кімнати з двома ліжками), українська та європейська кухні, можливість розташування наметового містечка,  підтримка таборів та етнофестивалів, баня з тібетською сіллю на 6 осіб з кімнатою відпочинку та відкритим басейном, вело прогулянки,  спортивні розваги, збір ягід, грибів та лікарських трав.

Після теоретичної частини  учасники засідання  мали змогу насолодитися всіма перевагами зеленого туризму: чистим  повітрям, чудовою природою  і смачними стравами від господаря садиби - професійного кухаря  Дмитра.

Підводячи підсумки семінару, голова районної ради Олег Дацюк подякував  господарям садиби за гостинний прийом, за цікаву інформацію і висловив побажання і сподівання, що і в нашому районі знайдуться люди, яких зацікавить, привабить зелений туризм. Олег Євгенійович  пообіцяв сприяти в усіх починаннях розвитку зеленого туризму на Здолбунівщині.

 

Посилання