Координаційно-консультативна рада вивчала питання зайнятості безробітних

       11 серпня 2017 року згідно Плану роботи Здолбунівської районної ради відбулося виїзне засідання координаційно-консультативної ради при голові районної ради Олегу Дацюку на тему: «Презентація послуг, що надаються службою зайнятості та Рівненським ЦПТО ДСЗ, у тому числі, щодо вирішення питань зайнятості інвалідів». Захід відбувся за сприяння і тісної співпраці з Здолбунівським районним центром зайнятості.

    На засіданні були присутні директор Здолбунівського РЦЗ Сергій Бабич, заступник директора РЦПТО Руслана Бодренко, директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук,  заступник директора Рівненського ОЦЗ Тетяна Новорок,  голови територіальних громад району.

        Під час проведення засідання голови територіальних громад ознайомилися з послугами, які надає Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Метою Рівненського ЦПТО ДСЗ є забезпечення за стислий термін якісної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних,  працевлаштування за фахом та подальше закріплення випускників центру на робочих місцях підприємств, організацій, установ або започаткування ними власної справи. Навчання здійснюється за широким спектром робітничих професій, з урахуванням вимог ринку праці та перспектив розвитку регіону. Серед них: професії деревообробної, металообробної та будівельної галузей, сфери побутового обслуговування та торгівлі, сільського господарства, автомобільного транспорту, туризму, готельного господарства та ресторанної справи, які є перспективними на місцевому ринку праці. Значна увага приділяється й відродженню професій народних промислів.

    Здійснюючи курсове навчання, навчальний заклад служби зайнятості дає можливість безробітним за короткий термін опанувати професію або підвищити свою кваліфікацію. Залежно від складності професії тривалість навчання складає від 1 до 9 місяців.

     Форма навчання – денна. Після закінчення навчання за професією слухачі отримують свідоцтво державного зразка. Після підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення – посвідчення.

     Учасники семінару були приємно вражені матеріально-технічною базою центру, яка постійно вдосконалюється та поповнюється, що дає змогу слухачам вивчати та впроваджувати новітні технології виробництва.

     До структури навчального закладу входять навчальні відділення у м. Сарни, смт Гоща, с. Олександрія Рівненського району, м. Костопіль, смт Млинів, а також навчальна база та навчально-виробничий комплекс з гуртожитком у м.Рівне.

     Із роботою Олександрійського навчального відділення сільських голів ознайомили  завідувачі навчальних майстерень. У відділенні створено навчальні  кабінети та майстерні, теплицю, пасіку, 2 майданчики для практичного водіння автомобілів та тракторів.  Є також парк сільськогосподарської та автомобільної техніки, який нараховує 4 вантажних автомобілі, 4 трактори (різних моделей та потужностей), 6 легкових автомобілів, зернозбиральний комбайн,  навісний та причіпний сільськогосподарський інвентар, станція технічного обслуговування автомобілів; наявна комп’ютеризована сушарка та навчальна пилорама. Цех механічної обробки деревини обладнаний потужним сучасним технологічним обладнанням. Загальна площа відділення становить - 2228,0 кв. м.

      Діє навчальне господарство з полем площею 52 га для вирощування пшениці, вівса,  гречки та  картоплі, на якому слухачі, що навчаються за професією «Робітник фермерського господарства» відпрацьовують практичні уміння та навички.

     Підводячи підсумки координаційно-консультативної ради, до сільських голів звернувся директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван Ткачук, який висловив пропозицію співпраці в галузі сільського господарства, зокрема ягідництва в Здолбунівському районі. Голови територіальних громад висловили свої пропозиції та побажання плідної подальшої співпраці. 

 

Посилання