Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради  Рівненської області до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо  необхідності внесення змін до законодавства  України, що стосується ведення лісового господарства  

У К Р А Ї Н А

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(сьоме скликання)

Р І Ш Е Н Н Я 

від  18 жовтня  2017 року                                                        №402

 

Про звернення депутатів

Здолбунівської районної ради

 Рівненської області до Верховної Ради

України, Кабінету Міністрів України щодо

 необхідності внесення змін до законодавства

 України, що стосується ведення лісового

господарства  

        Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань агропромислової політики, земельних відносин, розвитку села та охорони навколишнього природного середовища, за погодженням президії районної ради, районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності внесення змін до законодавства  України, що стосується ведення лісового  господарства   (текст звернення додається).

2. Виконавчому апарату районної ради направити рішення до Верховної Ради

України та  Кабінету Міністрів України.

                   Голова ради                                            О.Дацюк

Звернення

депутатів  Здолбунівської  районної ради Рівненської області  до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності внесення змін до законодавства України, що стосується ведення лісового господарства

Ми, депутати Здолбунівської районної ради, висловлюємо глибоку занепокоєність станом лісів у Здолбунівському  районі, а саме масовим всиханням соснових насаджень.

Під  впливом  високих температур та порушення водного балансу, дерева  втратили стійкість до шкідників та хвороб. Особливу небезпеку  для соснового лісу несе сьогодні верхівковий короїд – шкідник, який з’явився два роки тому у зв’язку зі зміною кліматичних умов. Нашестя  цих комах дуже швидко призводить до загибелі дерев,  «зелена пожежа» поширюються небаченими темпами, до того ж заражені дерева створюють небезпеку здоровому лісу.

Вражене синявою і шкідниками дерево – це чисті дрова. Кожного дня на ураженій ділянці будуть втрачатися сотні і тисячі гривень, бо з кожним днем продукція перетворюється в дрова.

Найбільш дієвим, на думку науковців, і по суті безальтернативним методом боротьби з поширенням агресивних асоціацій шкідників і хвороб на даному етапі  є проведення суцільних та вибіркових санітарних рубок, спрямованих на оперативне видалення осередків ураження та подальше відновлення зрубів більш стійкими деревостанами.

У той же час ряд правових актів не дає можливості працівникам лісового господарства оперативно впливати на локалізацію цього екологічного лиха, що також завдає значних економічних збитків лісогосподарським підприємствам області та зменшує надходження до місцевих бюджетів.

Тому ми, депутати Здолбунівської районної ради Рівненської області, звертаємося з проханням вжити   невідкладних заходів, пов’язаних із захистом та охороною лісів від хвороб, а саме,  ініціювати внесення змін до Закону України «Про тваринний світ»  та постанови Кабінету Міністрів України  «Про затвердження Санітарних правил в лісах України».

СХВАЛЕНО

Рішення

Здолбунівської районної ради

від 18 жовтня 2017 року №402

 

 

 

 

Посилання