В селі Стара Мощаниця відкрилася сімейна молочна ферма

Приємна подія відбулася 29 листопада цього року в селі Стара Мощаниця: відкриття сімейної молочної ферми «Відродження».

Даний проект передбачає створення мережі сімейних молочних ферм. А ініціатива сприяє активізації розвитку молочного тваринництва у поєднанні з утвердженням сімейних цінностей, що в ці нелегкі для країни часи потребують особливої уваги.

Проект реалізується Кластером “Натуральне молоко”, за підтримки ТОВ “УкрМілкІнвест” і Рівненського обласного благодійного фонду “Любіть Україну” та має всі перспективи стати одним із стимулів розвитку сільської місцевості Здолбунівщини.

Участь у заході взяли: голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк, заступник голови районної ради Олександр Бухало, начальник відділу агропромислового розвитку та екології Здолбунівської райдержадміністрації Леонід Дмитрук, голова правління   Рівненського обласного благодійного фонду “Любіть Україну”  Михайло Корилкевич, голова Наглядової Ради   ТОВ “УкрМілкІнвест” Людмила Іващук, голови сільських рад Здолбунівського району, громадськість, представники ЗМІ.

Досі родина Никончуків, яка зважилася розпочати сімейний бізнес, утримувала три корови. Ще сім корів з ПСП «Україна», що у с. Здовбиця, а також необхідне обладнання  надав родині фонд «Любіть Україну». При цьому половина інвестованих коштів є безповоротною допомогою,  ще половину фермери повинні повернути протягом чотирьох років рівними частинами.

–  Звісно, це ризикована затія, але хто не ризикує, не отримує прибутків. Але нічого страшного у цьому немає, і це значно краща перспектива, аніж їхати на заробітки десь у світ, – стверджує Наталія Никончук.

Нині родина збудувала невеликий хлів, де утримує худобу. Реалізовуватимуть молоко з ферми «Відродження» на ТОВ «Радивилівмолоко».

– Тенденція в Україні така, що виробництво молока зменшується щороку. Тому якщо нічого не змінювати, ми вже незабаром перетворимося на споживачів імпортної продукції. Якщо ж матимемо успішні приклади діяльності таких сімейних ферм, люди підтримуватимуть таку ініціативу, – зазначив засновник Кластеру «Натуральне молоко» Михайло Корилкевич.

У наступному році заплановано відкрити ще 20 таких ферм.

За інформацією Марини Степанюк, газета Нове життя

Посилання