Реалії та перспективи об'єднання територіальних громад в Здолбунівському районі

      Сьогодні, 14 грудня в районній раді відбулося засідання  координаційно-консультативної ради  з питання   «Децентралізація у Здолбунівському районі.   Об’єднання громад» під головуванням заступника голови районної ради Олександра Бухала.

       В заході взяли участь незалежний експерт з питань децентралізації директор ГО «Інститут розвитку територій» Юрій Ганущак, директор Рівненського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Руслан Сивий, експерти Рівненського ВП Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Михайло Шелеп та Василь Поліщук, голова райдержадміністрації Сергій Кондрачук, голови територіальних громад, депутати районної ради, члени районної робочої групи з питань децентралізації.

       Основним доповідачем на сьогоднішньому засіданні  був гість із Києва, один із основоположників адміністративно-територіальної реформи в Україні, депутат Верховної Ради України шостого скликання Юрій Ганущак. Детально зупинився Юрій Іванович на темі реформи децентралізації, перспективного плану  формування територій громад,  переваг даної реформи. За словами Юрія Ганущака децентралізація дає можливість передати на місця повноваження, гроші і, звісно, відповідальність. І, об’єднуючись, громада повинна розуміти свої потреби і відповідно до цього будувати стратегію свого розвитку. Він зауважив, що  громади, які об’єдналися першими, вже сьогодні досягли значних успіхів  та можуть розраховувати на великі інвестиції.

       Захід пройшов в теплій дружній атмосфері в формі діалогу. Чимало часу було присвячено відповідям на запитання присутніх. Голів територіальних громад цікавили різні питання, на які вони отримали вичерпні відповіді від експертів. Зокрема,  жвава дискусія виникла з питання фінансової спроможності майбутніх ОТГ, в якій начальник фінансового управління райдержадміністрації Володимир Нечипорук довів до відома фінансові розрахунки по громадах.

        В обговоренні також взяли участь депутати районної ради Олександр Андріюк, Леонід Власюк, Ігор Жовтанюк, Ольга Марчук.

       Голови територіальних громад, які все ще роздумують, як і з ким їм об’єднатися,  почули інформацію та отримали настанови з перших вуст від реформатора,  експерта, який закликав усіх присутніх ще більше включитися у децентралізаційні процеси, адже в сьогоднішніх конкурентних умовах життя виграють лише ті, які будуть активними.

      Насамкінець Олександр Бухало зазначив, що всі аспекти реформи в першу чергу мають враховувати інтереси людей та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю в питаннях децентралізації.

 

Посилання