Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до Голови Верховної Ради України Парубія А.В. щодо підтримки законопроекту №7403-2 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування подат

У К Р А Ї Н А

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(сьоме скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

від  11 січня  2018 року                                                        №438

 

Про звернення депутатів Здолбунівської

районної ради  Рівненської області

 до Голови Верховної Ради України

Парубія А.В. щодо підтримки законопроекту

 №7403-2 «Про внесення змін до Податкового

 кодексу України щодо деяких питань

 оподаткування податком на додану вартість

 операцій з вивезення за межі митної території

України олійних культур»

 

      Розглянувши звернення депутатів  Здолбунівської  районної ради Рівненської області  до голови  Верховної Ради України Парубія  А.В. щодо підтримки законопроекту№7403-2 «Про внесення змін до Податкового   кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території  України олійних культур», керуючись Конституцією України, Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської  районної ради Рівненської області до голови  Верховної Ради України Парубія  А.В. щодо підтримки законопроекту№7403-2 «Про внесення змін до Податкового   кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території  України олійних культур» (текст звернення додається).

2. Виконавчому апарату районної ради направити рішення до  Верховної  Ради України та головам районних рад Рівненської області.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань агропромислової політики, земельних відносин, розвитку села та охорони навколишнього природного середовища (Данилюк О.Г.)

 

                   Голова ради                                            О.Дацюк

 

Звернення

депутатів  Здолбунівської  районної ради Рівненської області  до Голови Верховної Ради України Парубія А.В. щодо підтримки законопроекту

№7403-2 «Про внесення змін до Податкового   кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території  України олійних культур»

 

7 грудня 2017 року Верховною Радою України було прийнято проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», а 21 грудня на підставі подання Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики прийнято рішення про певну зміну редакції проекту Закону, внаслідок чого запроваджується скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку:

з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року – для соєвих бобів;

з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року – для насіння свиріпи або ріпаку.

Запровадження відповідної норми створить окремим суб'єктам господарювання, що займаються рослинництвом, несприятливі, дискримінаційні умови діяльності порівняно з іншими товаровиробниками, що суперечать частині третій статті 42 Основного Закону України – Конституції, відповідно до якої держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності, а також не допускається неправомірне обмеження конкуренції та недобросовісна конкуренція.

При цьому скасування відшкодування ПДВ при експорті відповідних культур є грубим порушенням зобов'язань, взятих Україною при вступі до СОТ і підписанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

Зокрема, за Генеральною угодою з тарифів і торгівлі сторони можуть тимчасово встановлювати обмеження експорту лише з метою попередження чи послаблення критичного дефіциту товарів, що мають вагоме значення для цієї сторони, що явно не відповідає нинішній ситуації в Україні, яка є світовим лідером з виробництва олійних культур і не лише повністю забезпечує потребу вітчизняного ринку, а й є великим експортером відповідних культур.

Також стаття 31 Угоди про Асоціацію говорить, що сторони не повинні запроваджувати або зберігати в силі будь-які мита, податки або будь-які інші заходи еквівалентної дії, що накладаються на вивезення товарів або запроваджуються у зв’язку з вивезенням товарів на іншу територію. Таким чином, прийняття даної норми призведе до погіршення відносин з Європейським Союзом, оскільки 90% експорту ріпаку йшло в ЄС.

Невідшкодування ПДВ при експорті олійних культур означає, що при експорті таких культур експортер буде зобов'язаний відносити податковий кредит з ПДВ, що виникає при закупівлі відповідних культур у виробників, на витрати, що спричиняє падіння закупівельних цін на ці культури і веде лише до

 

росту доходів олігархів - власників переробних підприємств за рахунок завданих збитків аграріям.

Задля виправлення цієї ситуації у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур» (реєстр. № 7403-2).

Вказаним проектом пропонується виключити з Податкового кодексу України положення щодо невідшкодування ПДВ при експорті соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку.

21 грудня 2017 року зазначений законопроект проект включено до порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.

Сьогодні ми, депутати Здолбунівської районної ради Рівненської  області, переконані, що прийняття законопроекту №7403-2 забезпечить недопущення завдання збитків аграріям, які займаються виробництвом олійних культур, задля збільшення і так надвисоких прибутків олігархічних груп, що займаються переробкою вказаних культур, та сприятиме зміцненню репутації України, як надійного торгового партнера.

Враховуючи наведене, просимо Голову Верховної Ради України, голів депутатських фракцій та груп, інших народних депутатів захистити інтереси аграріїв та України в цілому та невідкладно розглянути і проголосувати за прийняття вказаного законопроекту  Верховною Радою України.

СХВАЛЕНО:

Рішення

Здолбунівської районної ради

від 11 січня  2018року №438

Посилання