На базі Дерманського навчально-виховного комплексу відбувся семінар-практикум учителів української мови і літератури

         14 березня 2018 року на базі Дерманського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –дошкільний навчальний заклад»  відбувся семінар-практикум учителів української мови і літератури з теми «Сучасні педагогічні технології у розвитку творчих здібностей учнів на основі компетентнісного підходу до навчання української мови і літератури».

         Методист із мов і літератур Здолбунівського районного методичного кабінету Пальчевська Н.Б. ознайомила учасників заходу зі здійсненням компетентнісного підходу до навчання української мови і літератури в умовах особистісно зорієнтованої освіти. 

         Із виступів учителів-україністів Дерманського НВК присутні дізналися про принцип ейдетики на уроках української мови і літератури (Талабська О.С.), застосування технології критичного мислення у процесі вивчення названих української мови і літератури (Ужвін Г.В.), формування громадянської компетенції на уроках словесності на основі використання краєзнавчих матеріалів (Довбенко М.Є.). Про організацію науково-дослідницької роботи учнів на уроках української мови і літератури поділилась досвідом Шепельчук О.А., учні якої щорічно  є призерами ІІ етапу (обласний рівень) конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт (МАН), а впродовж 10 років були й переможцями ІІІ етапу (Всеукраїнський рівень).

          Показовий урок української мови у 10 класі з теми «Розвиток мовлення. Критичне аудіювання тексту» провела Ужвін Г.В.

         Учасники семінару-практикуму разом із гуртківцями з радістю включалися у роботу літературної студії «Перевесло» у літературній кав’ярні «Витоки» (керівник Ужвін Г.В.). 

         Це було справжнє мовно-літературне свято, на якому  учасники семінару збагатилися не тільки знаннями щодо нового підходу до навчання української мови і літератури, але й духовно, слухаючи твори студійців та чарівні українські пісні у виконанні учителів та учнів закладу.

 

Посилання