Про підтримку звернення депутатів Березнівської районної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо відшкодування витрат за надання пільг окремим категоріям громадян

УКРАЇНА

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА  РАДА

РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

(сьоме скликання)

РІШЕННЯ 

від 23 травня  2018 року                                                   №493

Про підтримку звернення депутатів

Березнівської районної ради до

Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України

щодо відшкодування витрат за надання пільг окремим категоріям громадян

Керуючись ст..43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» за погодженням з постійною комісією та президією районної ради, районна рада

 

ВИРІШИЛА:

1. Підтримати звернення депутатів Березнівської районної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо відшкодування витрат за надання пільг окремим категоріям громадян, схвалене рішенням Березнівської районної ради від 23 лютого 2018 року №452 (додається).

2. Голові районної ради забезпечити направлення цього рішення доВерховної Ради України,  Кабінету Міністрів України та Березнівської районної ради.

  3.Контроль за виконанням  рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету та фінансів (Жовтанюк І.Б.)

Голова ради                                                            О.Дацюк

 

БЕРЕЗНІВСЬКА  РАЙОННА  РАДА

Сьоме скликання

Шістнадцята сесія

РІШЕННЯ

23 лютого 2018 року                                                                     № 452

Про звернення депутатів Березнівської районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відшкодування витрат за надання пільг окремим категоріям громадян

 

Керуючись частиною 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні",  районна рада

 

в и р і ш и л а:

1.Схвалити звернення депутатів Березнівської районної ради до Верховної  Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відшкодування витрат за надання пільг окремим категоріям громадян, що додається.

2.Виконавчому апарату районної ради надіслати це рішення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Рівненської обласної ради, районних рад Рівненської області.

3.Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії районної ради з питань бюджету та фінансів (Прядун М.П.), з питань місцевого самоврядування, законності та депутатської діяльності (Ящук В.Й.).

 

Голова ради                                                      В. Федас

 

Звернення

депутатів Березнівської районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відшкодування

витрат за надання пільг окремим категоріям громадян

Закони України «Про автомобільний транспорт», «Про залізничний транспорт», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про охорону дитинства», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», передбачають надання на загальнодержавному рівні ряду пільг окремим категоріям громадян.

Статтею 91 Бюджетного кодексу України до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать видатки на пільги з послуг зв’язку, інші передбачені законодавством пільги, а саме: компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян (автомобільним та залізничним транспортом), відшкодування вартості пільгового проїзду громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорій 1 та 2.

Низький рівень фінансової спроможності місцевих бюджетів Березнівського району призвів до неможливості відшкодування понесених витрат  підприємствами- надавачами послуг.

Ситуація, що склалася, спонукає підприємства - надавачів послуг коштів за надані пільги звертатися до суду щодо їх примусового стягнення.

Зокрема, постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 24.01.2018,  справа № 918/683/17, встановлено стягнути з управління соціального захисту населення Березнівської райдержадміністрації на користь Публічного акціонерного товариства «Укртелеком» в особі Рівненської філії даного товариства заборгованість за надані пільги на оплату послуг зв’язку в 2016 році.

В зв’язку з невиконанням управлінням соціального захисту населення Березнівської райдержадміністрації вищезазначеної постанови суду, яке спричинене відсутністю фінансування управлінням Державної казначейської служби України у Березнівському районі, рахунки управління з 12.02.2018 заблоковані.

 На даний час платежі за платіжними дорученнями управління, як боржника, за всіма кодами програмної класифікації видатків не проводяться, крім захищених видатків, визначених Бюджетним кодексом України.

Така ситуація склалася не тільки в Березнівському районі, а й в інших регіонах держави.

Враховуючи вищезазначене та  з метою недопущення зростання соціальної напруги, просимо дане питання вирішити на загальнодержавному рівні, шляхом встановлення єдиного механізму надання відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування витрат на послуги зв’язку та інші, передбачені законодавством пільги, а саме: компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян (автомобільним та залізничним транспортом), відшкодування вартості пільгового проїзду громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорій 1 та 2; внесення змін до законодавчих актів України для запровадження монетизації пільг соціально незахищеним верствам населення.

Переконані, що відшкодування витрат за надання пільг окремим категоріям громадян, що встановлені на державному рівні, має здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету.

Схвалено

рішення Березнівської

районної ради

23 лютого 2018 року

№ 452

 

Посилання