В Дермані Другій відбувся краєзнавчий день "Дерманський світильник"

«Дермань! Знаєте Ви, що таке Дермань?... Ні, Ви не знаєте, що таке Дермань. Це дуже простора і дуже барвиста казка. Вже здалека розгортається вона цілими милями вправо і вліво. Вже здалеку цілими натовпами пруться зо всіх сторін краєвиди, і горе Вам, чоловіче, коли Ви не митець, не поет або, принаймні, звичайний фотоаматор. Зупиніться, знімайте капелюх і старанно вітайте цю царицю волинських сіл», – так писав про своє рідне село письменник Улас Самчук.

Це мальовниче історичне село, славне своїм минулим, своїми видатними жителями, які прославили Дермань на весь світ. Саме В Дермані був створений один із культурно-освітніх осередків України: діяли духовна школа, друкарня, була  велика бібліотека.

Ми пам’ятаємо та шануємо видатних уродженців Дерманського краю. І саме в Дермані Другій третього червня  стартував щорічний краєзнавчий день «Дерманський світильник», який відбувся на території Дерманського НВК. В рамках заходу відбулася Всеукраїнська наукова  історико-краєзнавча конференція  «Дерманська та Мізоцька земля в українському та загальноєвропейському вимірі», яка зібрала істориків, краєзнавців, письменників з Рівненщини та інших регіонів України.

Для гостей було організовано ряд цікавих заходів: оглядові екскурсії музеями, околицями та вулицями села, відвідування монастиря, цікаві локації від письменників, бібліотекарів, туристична інформація про Здолбунівщину  та Де́рмансько-Остро́зький національний природний парк,  майстер-класи від народних умільців, частування сільськими смаколиками  та виступи фольклорних колективів.

З вітальним словом виступив та побажав успішної роботи учасникам конференції голова районної ради Олег Дацюк. В своєму виступі він зазначив, що проведення даного заходу – це відновлення традиції літературно-мистецького свята «Дерманський світильник». Також Олег Євгенійович подякував викладацькому складу Рівненського державного гуманітарного університету за ініціативу проведення конференції на теренах Дерманського краю.

    Сподіваємося, що даний захід буде проводитися щорічно і стане гарною традицією.

 

Посилання