Стан та перспективи розвитку галузі освіти у Здолбунівському районі обговорювали в районній раді

 

               28 серпня цього року при голові районної ради Олегу Дацюку відбувся «круглий стіл» з директорами закладів освіти на тему: «Стан та перспективи розвитку галузі освіти у Здолбунівському районі». В роботі «круглого столу» взяли участь: заступник голови районної ради Олександр Бухало, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Наталія Біндюк, перший заступник голови райдержадміністрації Леонід Власюк, заступник голови райдержадміністрації Сергій Гридін, начальник фінансового управління райдержадміністрації Володимир Нечипорук, начальник відділу освіти райдержадміністрації Ігор Антонюк, головний бухгалтер відділу освіти райдержадміністрації Галина Соботницька, депутати районної ради та директори закладів освіти району.
                             Під час «круглого столу» були розглянуті наступні питання:
- Про здійснення повноважень щодо управління закладами освіти в Здолбунівському районі.
- Про стан підготовки закладів освіти Здолбунівського району до нового навчального року.
- Про порядок формування та використання бюджетних коштів на галузь освіти Здолбунівського району.
-  Про роботу Здолбунівського районного методичного кабінету Здолбунівської районної ради.
- Про перспективи діяльності комунальної установи «Здолбунівський інклюзивно-ресурсний центр» Здолбунівської  районної ради.
      Зустріч пройшла в формі діалогу. Зокрема,  жвава дискусія виникла з питання «Про здійснення повноважень щодо управління закладами освіти в Здолбунівському районі». Відповідно до прийнятого рішення від  5 липня 2018 року №502 « Про здійснення  повноважень щодо управління закладами освіти» районна рада  делегувала районній державній адміністрації повноваження щодо управління закладами освіти спільної власності територіальних громад Здолбунівського району, окрім  права створювати заклади освіти, реорганізовувати і ліквідовувати їх, затверджувати установчі документи закладів, їх нову редакцію, змін до них; призначення та звільнення керівників закладів освіти. Варто зазначити, що перераховані повноваження районна рада залишала за собою з грудня 2007 року, лише старим законом було визначено, що керівник закладу освіти призначається органом управління  освіти за погодження з засновником, тобто була процедура погодження призначення директорів.
      Новий закон визначив за засновником право призначати та звільняти керівників закладів освіти.
       Відповідно до згаданого рішення керівник закладу освіти призначається на посаду та звільняється з посади рішенням районної ради.
                   Також керуюча справами виконавчого апарату районної ради ознайомила директорів шкіл з Положенням про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти, що належить до спільної власності територіальних громад Здолбунівського району.
                     Начальник фінансового управління райдержадміністрації  Нечипорук В. М. у своєму виступі відмітив, що районною радою сьомого скликання вперше було виділено кошти на проведення поточних ремонтів в школах. Так, у 2017 році було виділено на поточні ремонти  1 млн. 700 тис. грн.., у 2018 році  – 1 млн. 819 тис. грн, також Володимир Михайлович детально охарактеризував питання планування бюджету та використання бюджетних коштів.
                       Про стан фінансування в галузі закладів освіти, про закупівлю меблів для нової української школи, оплати праці педагогічних працівників інформувала головний бухгалтер відділу освіти райдержадміністрації Соботницька Г. З.
                              В ході засідання «круглого столу» про перспективи діяльності комунальної установи «Здолбунівський інклюзивно-ресурсний центр» Здолбунівської  районної ради всіх присутніх ознайомила в. о. директора комунальної установи «Здолбунівський інклюзивно-ресурсний центр» Устянчук В. А..
                            Насамкінець Олександр Бухало запропонував такі зустрічі проводити частіше і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.
 

 

 

Посилання