Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до народних депутатів України щодо подолання вето Президента України на Закон України №5495 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українськ

У К Р А Ї Н А

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(сьоме скликання)

Р І Ш Е Н Н Я 

від  24 жовтня  2018 року                                                        №576

Про звернення депутатів Здолбунівської районної  ради

Рівненської області  до народних  депутатів України 

щодо подолання вето Президента України  на Закон України №5495 

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо

збереження українських лісів та запобігання незаконному

вивезенню необроблених лісоматеріалів"

      Розглянувши звернення депутатської фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» Здолбунівської районної ради до народних  депутатів України  щодо подолання вето Президента України  на Закон України №5495  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів", керуючись Конституцією України, Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією  районної ради, районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до народних  депутатів щодо подолання вето Президента України  на Закон України №5495  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів" (текст звернення додається).

2. Направити рішення до Верховної Ради України .

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань агропромислової політики, земельних відносин, розвитку села та охорони навколишнього природного середовища (Данилюк О.Г.)

  Голова ради                                                                  О.Дацюк

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до народних  депутатів України  щодо подолання вето Президента України  на Закон України №5495  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів"

 

23 липня 2018 року  Президент Порошенко П.О. наклав вето на Закон  України щодо  боротьби з контрабандою лісу-кругляка, ініційований фракцією Радикальної партії Олега Ляшка. 

Ми, депутати Здолбунівської районної ради, вважаємо, що це величезна помилка, вкрадені в українців робочі місця і достойні зарплати та удар по екологічній безпеці держави.

У 2015 році РПЛ домоглася запровадження 10-річного мораторію на експорт лісу-кругляка. Але спритні «ділки» продовжують вивозити український ліс за кордон цілими вагонами та ешелонами. Тільки за минулий рік під виглядом дров до ЄС контрабандисти вивезли 1 млн. кубометрів української деревини.

Тому 3 липня 2018 року  Верховна Рада ухвалила новий Закон про боротьбу з контрабандою лісу-кругляка №5495. Метою цього нормативного акту є  збереження лісового фонду країни шляхом обмеження внутрішнього споживання необроблених лісоматеріалів і посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт поза митним контролем (контрабанду).

19 липня на своєму засіданні Уряд також надав позитивний висновок та рекомендував Президенту підписати ухвалений парламентом Закон №5495, який передбачає створення робочих місць і підвищення доходів українців.

Президент повернув цей закон назад до ВР на доопрацювання та пропонує вилучити з нього повну заборону на експорт дров. Адміністрація Президента вважає, що ця заборона порушує Угоду про асоціацію з ЄС. Складається враження, що Європі потрібен лише наш ліс, а не промислові вироби з деревини. Це зайвий раз підтверджує, влада намагається перетворити Україну на сировинний додаток Європи.

Натомість, ані цей Закон, ані мораторій, ані заборона на дрова не суперечать цій угоді, а також правилам Світової організації торгівлі. Об'єктивних підстав для вето не було. Більше того, заборону або обмеження на експорт лісової продукції запроваджено у 33 країнах, а в Канаді та США така заборона діє вже понад 100 років.

Своїм вето Президент показав українцям, що влада не зацікавлена у розвитку власної деревообробної і меблевої галузі, а контрабандисти можуть спокійно “працювати” далі. Українські підприємці опинилися під загрозою знецінення їхніх інвестицій, позбавлення доступу до сировини, а українці – втрати нових робочих місць. Це помилковий шлях - Україна має зберігати власні природні багатства, захищати власного виробника та розвивати  національну економіку, а не бути сировинною колонією.

Щороку Україна продає меблі та вироби з деревини на 2 млрд. дол. США, а сусідня Польща - на 20 млрд. дол. Отже, щороку через контрабанду лісу-кругляка українці втрачають 18 млрд. дол., які йдуть у кишені нечесних «ділків». Натомість ми створюємо робочі місця за кордоном, а потім змушені купувати імпортні меблі за космічними цінами.

Враховуючи вищевикладене, ми депутати Здолбунівської районної ради,  вимагаємо від Голови Верховної Ради України і народних депутатів України винести на розгляд парламенту питання про  подолання вето Президента на Закон України №5495  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів". Норми Закону відповідають державним інтересам України та не суперечать жодним міжнародним домовленостям України.

 

СХВАЛЕНО

Рішення

Здолбунівської районної ради

від 24 жовтня  2018 року №576

 

Посилання