Аналітичний звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта рішення Здолбунівської районної ради від 19 жовтня 2016 року №187 «Про внесення змін до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду та орендні ставки

Аналітичний звіт

про  періодичне відстеження результативності регуляторного акта

        рішення Здолбунівської районної ради від 19 жовтня 2016 року №187

«Про внесення змін до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду та орендні ставки на нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення) спільної власності територіальних громад Здолбунівського  району, затвердженої рішенням Здолбунівської районної ради від 20 грудня                                                     2007 року №305»

                                                                                                від 19 жовтня 2018 року

 

Вид регуляторного акта

Рішення Здолбунівської районної ради

Назва регуляторного акта

Про внесення змін до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду та орендні ставки на нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення) спільної власності територіальних громад Здолбунівського  району, затвердженої рішенням Здолбунівської районної ради від 20 грудня 2007 року №305  

Номер документа

№ 187

Дата прийняття

19 жовтня 2016 року

Назва виконавця заходів з відстеження результативності

Управління промисловості, інфраструктури та агропромислового розвитку Здолбунівської райдержадміністрації

Цілі прийняття акта

Забезпечення ефективного використання нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад Здолбунівського району, приведення організаційно-економічного механізму справляння плати за оренду майна спільної власності територіальних громад району до механізму, що діє в державі

Строк виконання заходів з відстеження результативності

Відстеження результативності регуляторного акта проводилось з 14.09.2018 року  по  19.10. 2018 року

Тип відстеження

Періодичне відстеження результативності регуляторного акта.

Метод одержання результатів відстеження результативності

Відстеження результативності регуляторного акта  проводилося управлінням промисловості, інфраструктури та агропромислового розвитку  Здолбунівської районної державної адміністрації шляхом збору та аналізу  зауважень та пропозицій від органів місцевого самоврядування

З метою оцінки ступеня досягнення цим актом визначених цілей періодичне відстеження результативності регуляторного акту здійснено у строки, визначені ст. 10 Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних      

Цільовою групою з періодичного   відстеження результативності регуляторного акта є балансоутримувачі комунального майна територіальних громад Здолбунівського району та суб’єкти господарювання (орендарі майна спільної власності територіальних громад Здолбунівського району). Періодичне  відстеження результативності регуляторного акта  проводилось  управлінням промисловості, інфраструктури та агропромислового розвитку  Здолбунівської районної державної адміністрації шляхом збору та аналізу інформації від комунальних  установ та організацій – балансоутримувачів майна спільної власності територіальних громад району (орендодавців).

Оцінка результатів регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

    

У результаті реалізаціїі даного регуляторного акта  надана  можливість комунальним установам району щодо забезпечення здачі в оренду майна спільної власності, яке не використовується, дотримання єдиного організаційно-економічного механізму справляння плати за оренду майна підприємств, установ, організацій, які є об’єктами спільної власності територіальних громад району.     

Цілі досягаються за рахунок виконання вимог даного  регуляторного акта, забезпечується виконання відповідних нормативних актів, які стосуються оренди комунального майна.

Характеристика механізму повної або часткової компенсації можливої шкоди у разі настання очікуваних наслідків дії акта не розроблялась, оскільки  настання будь-яких негативних наслідків за результатами введення в дію положень акта не прогнозувалося.

Застосування  регуляторного акта в практичній діяльності створює рівні умови для суб’єктів господарювання (фізичних та юридичних осіб) щодо можливості взяття в оренду нерухомого комунального майна, стимулює розвиток конкуренції на конкурсній основі, створює прозорий механізм діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

На день проведення періодичного відстеження даного  регуляторного акта  передана в оренду площа об’єктів спільної власності територіальних громад району становить 2693,92 м.кв., що становить 23 відсотки від усієї площі об’єктів районної комунальної власності.

Усього укладено 59 договорів на оренду майна, яке є спільною власністю територіальних громад Здолбунівського району та не використовувалось за призначенням.

З них, із 28 орендарями продовжено термін дії договорів, які були укладені до 1 січня 2018 року, із 6 орендарями укладено нові угоди з початку 2018 року.

 Від оренди комунального майна до спеціального фонду районного бюджету у 2017 році надійшло 237,1тис. грн., що на 24,5 відс. більше запланованого надходження (190,3тис. грн.), за 9 місяців  2018 року надійшло 215,0 тис.грн.

Заборгованість станом на 01 жовтня 2018 року відсутня.

У загальному обсязі надходжень власних доходів більше 6  відсотків становлять доходи від орендної плати.

Основними напрямами, за якими використовується орендоване майно, є: розміщення  аптек, аптечних кіосків, товариства Червоного Хреста, маніпуляційного, стоматологічних  кабінетів, проведення комп’ютерних курсів,  забезпечення організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів, встановлення приміщень топкових на твердому паливі, розміщення офісних приміщень комунальних закладів.

При здачі в оренду майна зберігаються цілі його призначення.

 

Керівник регуляторного органу,                                          О.Дацюк

голова  районної ради                                       

 

Посилання