Інвалідність - це не вирок

       Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідістю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з  особливими потребами. У світі нараховується понад 1 мільярд  людей з інвалідністю, що приблизно становить 15% населення усього світу,  в Україні  -  понад два з половиною мільйона,  в Здолбунівському районі - 2.9 тис. інвалідів. Ці люди потребують належного ставлення до себе,  вони хочуть жити повноцінним життям, вільно пересуватися, не відчувати дискримінації у працевлаштуванні, мати змогу брати участь у соціальному та культурному житті. Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями. Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки 3 грудня, а й протягом усього року не забувати про те, що поруч із нами живуть інваліди, а вони потребують постійної допомоги та уваги. 

         З метою  покращення реалізації прав і задоволення потреб інвалідів нарівні з іншими громадянами, поліпшення умов їх життєдіяльності в районі з 2012 року діє  програма “Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів до 2020 року.”

      Сьогодні хочеться подякувати всім, хто опікується людьми з інвалідністю. Адже надання їм щоденної підтримки й допомоги – реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього. Нехай вистачає у Вас сил, здоров’я та терпіння на хороші справи.

     А всім, чиї можливості обмежені хворобами, бажаємо міцного здоров’я, Божої ласки та впевненості в майбутньому. Інвалідність - це не вирок. Життєва практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми.

 

 

 

Посилання