Про інформацію керівника Здолбунівської  місцевої прокуратури про  стан законності, боротьби зі злочинністю на території Здолбунівського району

 

У К Р А Ї Н А

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(сьоме скликання)

    Р І Ш Е Н Н Я 

від  27 люитого 2019 року                                           №613

 

Про інформацію керівника Здолбунівської

 місцевої прокуратури про  стан законності,

боротьби зі злочинністю на території

Здолбунівського району

       Заслухавши та обговоривши інформацію керівника Здолбунівської місцевої прокуратури Нижника Г.П. про стан законності, боротьби зі злочинністю на території Здолбунівського району, керуючись пунктом 36 частини 1 статті 43 Закону України  “Про місцеве самоврядування в Україні”, за погодженням з постійними комісіями та президією районної ради, районна рада

ВИРІШИЛА:

Інформацію керівника Здолбунівської місцевої прокуратури Нижника Г.П. про стан законності, боротьби зі злочинністю на території Здолбунівського району, взяти до відома.

Голова ради                                                                       О.Дацюк

 

 

         ІНФОРМАЦІЯ

прокурора  про стан законності, боротьби зі злочинністю на території Здолбунівського району

 

Здолбунівською місцевою прокуратурою упродовж 2018 року на основних напрямах діяльності забезпечено реалізацію покладених на прокуратуру функцій. 

Питання захисту інтересів громадянина та держави, координація діяльності правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю та її проявами на території району, боротьба з корупцією залишається пріоритетними напрямки роботи органів прокуратури.

Упродовж 2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 844 відомостей про кримінальні правопорушення, які вчинені на території району, що на 7% менше аналогічного періоду минулого року. Всього  у 2018 році обліковано 515 кримінальних правопорушень проти 556 у 2017 році.

На території району на 24,1% (з 274 до 208) зменшилась кількість злочинів середньої тяжкості. 

Водночас  на 10% (з 10 до 11) збільшилась кількість особливо  тяжких кримінальних правопорушень та на 7% (з 157 до 168) збільшилась кількість  тяжких кримінальних правопорушень. Зокрема, вчинено 3 умисних вбивства та 5 умисних тяжких тілесних ушкодження.

Разом тим, відбулось зменшення рівня злочинності по певних категоріях злочинів. Зокрема, менше на 75% вчинено злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи – 1 проти 4 у 2017 році. На 14,2% менше вчинено злочинів проти власності – 303 проти 353 у 2017 році. В тому числі менше вчинено крадіжок (на 19% або  235 проти 290), шахрайств (на 2,4% або 41 проти 42). Однак, на 22,2% або з 9 до 11 збільшилася кількість грабежів та на 100% (з 1 до 2) збільшилась кількість розбоїв.

Значною залишається кількість злочинів  приватного обвинувачення, які в подальшому закриваються у зв’язку із відмовою потерпілого від обвинувачення.  

Істотно (з 2 до 6) зросла кількість кримінальних правопорушень у сфері господарської діяльності, проти громадського порядку та моральності (з 1 до 9), у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг ( з 7 до 19), проти безпеки виробництва ( з 0 до 2).

Неповнолітніми упродовж 2018 року вчинено 11 злочинів проти 17 за аналогічний період минулого року. Переважка більшість злочинів, які вчинили неповнолітні, це крадіжки.

Всього виявлено 9 неповнолітніх, які вчинили кримінальні правопорушення. Разом з тим, рецидиву злочинів серед неповнолітніх не допущено. Вказані підлітки раніше не судимі, на профілактичних обліках не перебували.

Прокурорами упродовж 2018 року здійснювалося процесуальне керівництво у 1989 кримінальних провадженнях, у 694 з яких досудове розслідування закінчено: 174 з обвинувальним актом направлено до суду, з них з угодами – 73, з клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності – 15, з клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру –3, закрито – 502. У залишку слідчого відділу станом на 01.01.2019 перебувало 1243 кримінальних проваджень.

Прокурорськими працівниками апаратуру Здолбунівської місцевої прокуратури при здійсненні процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях надано 97 письмових вказівок слідчим Здолбунівського ВП Острозького ВП ГУНП в області, погоджено 31 клопотання  слідчих  про застосування запобіжних заходів до підозрюваних (14-про тримання під вартою та 14 – про домашній арешт), виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення 2 кримінальних правопорушень, які раніше не були обліковані, скасовано 23 незаконні постанови слідчих про закриття кримінальних проваджень. 

Загалом, упродовж 2018 року працівниками місцевої прокуратури забезпечено участь у 309 судових засіданнях у кримінальних провадженнях, з яких з ухваленням обвинувального вироку – 101. Також  забезпечено участь у 105 судових засіданнях у розгляді судом питань, пов’язаних з виконанням вироку та у 3 судових засіданнях у розгляді судом питань, пов’язаних із застосуванням амністії.

Активною залишається робота в організації представництва інтересів держави і громадян в суді.

Зокрема, у 2018 року місцевою прокуратурою пред’явлено 5 позовів на суму 1,1 млн. грн., з них: у сфері земельних відносин – 2 на суму 1069 тис.грн., у сфері охорони навколишнього природного середовища – 1 на суму 7 тис.грн., з питань державної та комунальної власності 2 на суму 71 тис.грн. Судами розглянуто та задоволено 4 позови на суму 1 млн.грн. Закрито проваджень у зв’язку з добровільним відшкодуванням на суму 159 тис.грн. Сума за рішеннями, що підлягала виконанню, становить 6,5 млн.грн. Реально виконано судових рішень на суму 6,4 млн.грн. (97,8%). В порядку відомчого контролю внесено 4 скарги на бездіяльність державних виконавців, які розглянуто та задоволено.

Крім того, пред’явлено 2 позови з питань захисту інтересів дітей на суму 70 тис.грн. та 7 про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями на суму 26 тис.грн.

Залишається активною діяльність місцевої прокуратури у сфері запобігання і протидії корупції.

Місцевою прокуратурою, як спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції, упродовж 2018 року внесено у порядку ст.ст.65,67 Закону України «Про запобігання корупції» 5 подань, які розглянуто та задоволено, проведені службові розслідування, 1 посадову особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності, скасовано 1 рішення органу місцевого самоврядування, вжито заходів щодо усунення порушень норм антикорупційного законодавства, причин та умов, що сприяли їх вчиненню.

Крім того, забезпечено участь у розгляді судом 10 адміністративних справ за протоколами про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, які складено іншими уповноваженими органами.

Також, у зв’язку із виявленим порушенням вимог ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», допущеним колишнім працівником органів поліції, місцевою прокуратурою розпочато  1 кримінальне провадження, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-1 КК України (умисне неподання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік). Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Окрім цього, прокуратурою постійно приділяється увага нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян. Так, упродовж 2018 року за результатами перевірок додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру внесено 7 актів прокурорського реагування та 5 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Розгляд звернень громадян та організація їх прийому залишається одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури, спрямованих на реальний захист прав і свобод людини та громадянина, зміцнення законності й правопорядку.

За вказаний період до апарату Здолбунівської місцевої прокуратури надійшло 160 звернень, із яких  вирішено 78 звернень. Заявники зверталися до місцевої прокуратури з наступних питань: досудового розслідування – 40 звернень, з них від учасників кримінального провадження – 29, на дії слідчих поліції – 12, а також по 1 зверненню з питань участі у кримінальному провадженні в суді, представництва інтересів громадян і держави в суді та додержання законодавства при виконанні рішень судів та інших органів. Упродовж 2018 року до Здолбунівської місцевої прокуратури надійшло 3 запити на доступ до публічної інформації, які розглянуто та надано інформацію.

Прокуратура діє гласно. Упродовж  2018 року здійснено 54 виступи  у ЗМІ, в тому числі 13 – у друкованих та 37 – у мережі Інтернет. Також надіслано 14 інформацій про стан законності на території Здолбунівського району в органи влади та місцевого самоврядування.  

Інформація про результати діяльності Здолбунівської місцевої прокуратури на території Здолбунівського району в 2018 році направляється відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про прокуратуру». На виконання вимог вказаної статті, прошу винести дану інформацію на розгляд чергової сесії Здолбунівської районної ради.

 

Виконувач обов’язків керівника

місцевої прокуратури                                                          О. Громова-Логвинчук

 

 

Посилання