Семінар з керівниками навчальних закладів відбувся в районній раді

18 лютого поточного року в районній раді  за сприяння Рівненського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій проведено навчально-тематичний семінар «Про запобігання корупції в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, державних установах» для керівників закладів освіти Здолбунівського району та депутатів Здолбунівської  районної ради.

В семінарі взяли участь  представники Центру, начальник фінуправління  райдержадміністрації, начальник відділу освіти райдержадміністрації, керівники навчальних закладів району,  депутати постійної комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молодіжної політики, фізкультури та спорту.

Розпочав засідання голова районної ради Олег Дацюк, який довів до відома присутніх план проведення семінару, наголосивши, що керівники закладів освіти, як розпорядники бюджетних коштів, підпадають під дію Закону України «Про запобігання корупції». Разом з тим, Олег Євгенійович  звернув  увагу на питання, які піднімалися багатьма директорами, зокрема на ситуацію, що склалась у січні цього року з виплатою заробітної плати. Голова ради повідомив, що на пленарному засіданні тридцять п’ятої сесії районної ради, додатково  планується виділити 414 тис. грн. на забезпечення  зазначених виплат.  Також вносяться зміни до рішення про оплату праці керівників і  надбавка за складність та напруженість у праці установлюється в розмірі 35 відсотків з 1 березня ц.р.

Про проблеми запобігання і протидії корупції та практичні аспекти щодо заповнення електронних декларацій розповів учасникам семінару  Юрій Вовк,

доцент Національного університету водного господарства та природокористування, кандидат юридичних наук. Юрій Євгенович звернув увагу на питання конфлікту інтересів, штрафних санкцій, отримання подарунків та надав відповіді на питання присутніх.

Заступник начальника відділу фінансів соціально-культурної сфери і соціального захисту населення департаменту фінансів Рівненської облдержадміністрації  Оксана Козярчук проінформувала про  бюджетне забезпечення закладів освіти, наголосила на змінах в Бюджетному законодавситві, джерелах наповнення бюджету, розподілу міжбюджетних трансфертів.

  Про забезпечення та реалізацію освітнього процесу в умовах децентралізації влади в Україні проінформували завідувачі кабінетів Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Микола Люшин та Таміла Джаман. Зокрема, Микола Олександрович розповів про методичне забезпечення закладів освіти, а Таміла Вікторівна довела до відома інформацію про сертифікацію вчителів початкової школи. З 2019 року сертифікація являється пілотним проектом і в майбутньому замінить атестацію педагогів.

Підводячи підсумки семінару, голова ради Олег Дацюк подякував Рівненському обласному центру перепідготовки та підвищення кваліфікації за сприяння у проведенні заходу та всім учасникам за активну участь.  

 

 

 

 

 

 

Посилання