Гурбенські ліси пам'ятають...

Велелюдно і урочисто пройшли 30 квітня 2019 року заходи до 75-річчя Гурбенської битви. Сотні людей приїхали вклонитися пам’яті героїв, звичайних українських хлопців і дівчат, які, не злякавшись набагато більш чисельного та незрівнянно краще озброєного ворога, дали йому гідну відсіч. 24-25 квітня 1944 року в урочищі Гурби розгорнувся найбільший бій УПА проти сил НКВД. Традиційно на третій день Великодня щорічно на Гурбах збираються, щоб помолитися, згадати і ніколи не забувати, якою ціною здобувалася воля України.

У програмі урочистостей відбулася божественна літургія, панахида за героями Гурбенської битви, покладання квітів до пантеону героїв Гурбенської битви, нагородження переможців та учасників конкурсу «Писанкові барви Здолбунівщини», фестиваль національної звитяги «Гурби-фест» за участю народних аматорських колективів Рівненщини, військового оркестру ОК «Захід» та рок-гурту «Тінь сонця». 

В рамках проведених заходів Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон вручив почесну нагороду – Благословенну Грамоту, голові Здолбунівської районної ради Олегу Дацюку.

 

Посилання