Мурал на стіні однієї з будівель Здолбунова надихатиме на відповідальне споживання

Громадська організація «Платформа взаємодій «Простір» стала автором нанесення digital-муралу на одній з будівель Здолбунова, який спонукатиме мешканців до відповідального споживання ресурсів

За інформацією громадської організації «Платформа взаємодій «Простір», проєкт має назву «Перше Digital-сузір'я муралів на карті України». Його реалізовує громадська організація «Платформа взаємодій «Простір» за фінансової підтримки Українського культурного фонду та обов’язковим внеском від кожної громади, де з’явиться мурал. Два подібні мурали вже створені у минулому році у Рівному.

За задумом автора муралу – луцького стрітартера Андрія Присяжнюка – ідея його полягає у відповідальному споживанні та виробництві. Ось як художник пояснює свій ескіз: "Знак безкінечності – дракон, який пожирає свій хвіст, наскільки він пожирає, настільки він і відновлюється, що і є передумовою відповідального споживання. Виробляй стільки - скільки треба тобі для життя".

Однією із його особливостей стане те, що він зможе… ожити. Кожен здолбунівчанин чи турист зможе скачати на свій телефон чи планшет додаток «AR murals», ввімкнути його, навести на digital-мурал і на ньому з’явиться анімація.

Та і сам по собі мурал є цікавим і незвичним для тих, хто звик бачити на будинках оздоблення у традиційно українських мотивах.

Здолбунів – не єдиний населений пункт, де триває нанесення digital-муралів на Рівненщини. До цього списку увійшло ще 8 сіл та містечок Тараканів, Привільне, Клевань, Гоща, Здолбунів, Горбаків, Бистричі, Дубно та Луцьк.

Кожна громада обирала свою тему із переліку Глобальних Цілей Сталого Розвитку країн ООН. Серед цілей – гендерна рівність, порятунок клімату, здоровий спосіб життя тощо. Здолбунів обрав за ціль впроваджувати філософію відповідального, поміркованого і гуманістичного використання ресурсів, що є на планеті. І візуальне його втілення в муралі нагадуватиме про це усім, хто проходитиме повз.

Ідею обрання саме такої теми для муралу секретар Здолбунівської міської ради Валентина Капітула пояснила наступним: «Біля нас недалеко сміттєзвалище, яким ми користуємося, яке періодично час-від-часу димить, і яке забруднює навколишнє середовище. В нас такий потужний гігант в будівельній галузі – цементний завод, і ми бачимо, як борються постійно на цьому підприємстві, щоб зменшити те забруднення. Ми навіть у міській раді прийняли таке рішення, щоб заборонити використання пакетів одноразових… Чим швидше ми почнемо розв’язувати цю проблему, тим більше у нас шансів, що наші діти принаймні зможуть жити на чистій планеті без катаклізмів, які, ми бачимо з кожним збільшуються. Збільшуються від того, що ми нерозумно підходимо до споживання ресурсів».

Посилання