Про звернення депутатів Здолбунівської районної  ради Рівненської області до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо продовження  мораторію на продаж земель сільськогосподарського  призначення до 2025 року

У К Р А Ї Н А

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(сьоме скликання)

Р І Ш Е Н Н Я 

від  23 жовтня  2019 року                                                        №726

 

Про звернення депутатів

Здолбунівської районної  ради Рівненської області

до Президента України, Верховної Ради України,

Кабінету Міністрів України щодо продовження

 мораторію на продаж земель сільськогосподарського

 призначення до 2025 року

Розглянувши звернення депутатських   фракцій Здолбунівської районної ради до Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2025 року, керуючись Конституцією України, Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією районної ради, районна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2025 року (текст звернення додається).

2. Направити рішення в Офіс Президента України .

3.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань з питань агропромислової політики, земельних відносин, розвитку села та охорони навколишнього природного середовища (Данилюк О.Г.)

  Голова ради                                                                  О.Дацюк

 

                                                                                                                                                 ЗВЕРНЕННЯ

                                              депутатів  Здолбунівської районної ради Рівненської області до Президента України, Верховної Ради України,

                                Кабінету Міністрів України, щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2025 року

Вже 17 років питання зняття мораторію на продаж землі є каменем спотикання в українській політиці. Запровадження повноцінного ринку землі на сьогоднішній день є вимогою до України від міжнародних кредиторів. Однак, враховуючи бойові дії на сході України, при відкритті ринку землі є ризик втрати територій. Таким чином, наша країна в нинішніх умовах не готова до ринку землі ні в організаційному, ні в правовому, ні в економічному сенсі.

У зв’язку із цим виникає багато відкритих питань від вирішення яких залежить доля сьогоднішніх землевласників. В першу чергу, сумнівними є спроможність і бажання державних органів влади забезпечити прозорість ринку землі, захист землевласників перед можливими шахрайськими і спекулятивними схемами. Наскільки високим є ризик масового скуповування земельних паїв і формування на цій основі не орендодавців, а монопольних власників-латифундистів на одному із останніх неприватизованих ресурсів країни? Чи вдасться, забезпечити пріоритетність купівлі для дрібних землевласників на перших етапах після зняття мораторію?
Сьогодні відсутні ринкові механізми, які повинні допомогти у формуванні ціни на землю. Відсутні механізми, програми пільгового кредитування національного українського сільськогосподарського товаровиробника, зокрема, і малих фермерських господарств, що ставить сільського господаря у неможливість конкуренції перед агрохолдингами та корпораціями, що мають можливість користуватися залученими іноземними інвестиціями.
Отже, земля може стати заручницею спекулятивних дій, внаслідок яких буде зірвано злагоджену роботу агропромислового комплексу, що може вплинути на продовольчу безпеку і призвести до дестабілізації в Україні. Нам належить зробити свій вибір між поспішним відкриттям ринку земель сільськогосподарського призначення і комплексною земельною реформою.
Згідно зі статтею 13 Конституції України, земля та її надра в межах території України є об’єктами права власності українського народу. Таким чином, це виключно справа референдуму.
Враховуючи наведене, ми, депутати Здолбунівської районної ради Рівненської області, просимо не допустити швидкого відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення в Україні та продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.
Просимо:
1.Продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2025 року;
2.Розпочати широке, публічне, суспільне обговорення щодо впровадження ринку землі сільськогосподарського призначення;
3.Винести питання щодо зняття мораторію на землі сільськогосподарського призначення на всеукраїнський референдум.
Від наших дій  і рішень залежить майбутнє нашої держави.
 
Схвалено
рішення Здолбунівської районної
ради від 23 жовтня 2019 року №726

 

Посилання