Здолбунівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки розпочав підготовку до осіннього призову 2019 року.

За інформацією військового комісара Здолбунівського районного територіального центру комплектації та соціальної підтримки майора Павла Плачінти, в обов’язки призовника і громадянина Україна входить те, що він незалежно від того, отримав повістку чи ні, у десятиденний термін з моменту настання призову, повинен з’явитися на призовну дільницю центру комплектування (військовий комісаріат) за місцем прописки, адже це передбачено законодавством. Згідно з чинним законодавством, сповіщатимуть громадян призовного віку. Перед направленням до військових частин призовники пройдуть навчання на полігонах і навчальних центрах ЗСУ. У зону проведення операції об’єднаних сил (ООС) призовники направлятися не будуть.

У випадку неявки — призовнику загрожує адміністративна відповідальність, а саме накладення штрафу у розмірі від п’яти до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян. У Рівненській області минулої призовної кампанії з 15 тисяч осіб не з'явилось 2,5 тисячі. З них 48 ухилилось від проходження служби. Це ті, хто отримали рішення районних призовних комісій, повістки на відправку і не з'явились.

Чергова неявка до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у десятиденний термін з моменту настання призову тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. А ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу карається обмеженням волі терміном до 3 років.

Під час осіннього призову у  Здолбунівському районі підлягає виклику на призовну військово-лікарську комісію 702 призовники, з них - 182 призовники,  котрі досягнуть 20-річного віку.

Посилання