27 вересня 2019 року голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк побував на презентації інформаційно-туристичного центру та взяв участь у засіданні круглого столу «Туризм як складова розвитку місцевих громад»

У заходах взяли участь також в.о. голови райдержадміністрації Леонід Власюк, заступник голови райдержадміністрації Сергій Гридін, начальник відділу культури і туризму Здолбунівської райдержадміністрації Елеонора Стеценко, головний спеціаліст відділу культури і туризму Здолбунівської райдержадміністрації Олексій Козачок, директор Здолбунівського районного будинку культури Валентина Теребійчук, начальник відділу наукової, екологічно-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою Дермансько-Острозького природного національного парку Оксана Головко, менеджер з розвитку сімейних молочних ферм УкрМілкІнвест Наталія Немеришина, радник проекту сімейних молочних ферм Олександр Лісовський, директор Здолбунівського історико-краєзнавчого музею Олег Тищенко, народні умільці, підприємці, художники.

Присутні обговорили перспективи розвитку туризму у Здолбунівському районі та створення туристичного логотипу Здолбунівщини. За словами Олексія Козачка, проект розрахований першочергово для ознайомлення громадськості з туристичними принадами нашого краю. «Ми можемо створювати прекрасні туристичні проекти, адже забезпечені для цього, як чудовими природними ландшафтами, так і пам’ятками культури – після Острога ми є другими, хто володіє такою кількістю пам’ятків містобудування та архітектури, зокрема сакральних споруд (старовинні волинські церкви), пам’яток археології. Ми є унікальним краєм для розвитку екологічного зеленого туризму. Також на теренах нашого краю можна розвивати історичний та промисловий туризм. Однак, на жаль, у цьому напрямку зовсім не розвинена інфраструктура, відсутній об’єм послуг, котрі б у повній мірі могли задовольнити туристів», - повідомив присутнім Олексій Козачок.  

Голова районної ради Олег Дацюк зауважив, що, у першу чергу, необхідно залучати підприємців та робити цю нішу інвестиційно привабливою.  Також, потрібно більше інформаційного наповнення та висвітлення цієї проблеми, щоб до обговорення та реалізації туристичних проектів можна було  залучити якомога більше людей.  

До слова, цю тему також обговорювали на виїзному засіданні Координаційно-консультативної ради при голові районної ради на тему «Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері охорони, використання та відтворення природних ресурсів».  Зокрема,  Оксана Головко розповіла присутнім про незвичайні природні принади Здолбунівського району. Одна з таких - Дермансько-Острозький природний національний парк. За словами пані Оксани, ландшафтне та біологічне різноманіття цього парку робить його туристично привабливим та має великий туристичний потенціал. У парку прокладені туристичні стежки та екологічні маршрути: екологічна стежка «Від Волині до Поділля»,  проходить велосипедний шлях «Велика пригода», орнітологічний маршрут, так званий бердвочерінг  (хобі, що включає спостереження та вивчення птахів) «Заплавою річки Збитинка». Нині необхідно залучати місцеві громади для розвитку якісного туристичного продукту, створювати привабливі умови для залучення туристів, розвивати інфраструктуру, залучати місцеве населення до проведення різноманітних екологічних фестивалів.

 

                                                          

Посилання