Проблеми дітей з інвалідністю обговорили сьогодні у голови Здолбунівської районної ради

Сьогодні за ініціативою голови районної ради Олега Дацюка відбулася нарада з питань забезпечення технічними та іншими засобами дітей з інвалідністю нашого району.

У нараді взяли участь заступник голови районної ради Олександр Бухало, в.о. голови райдержадміністрації Леонід Власюк, заступник голови райдержадміністрації Сергій Гридін, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Микола Бортник, заступник начальника управління соціального захисту населення Тетяна Малахова, головний лікар НКП «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги» Олег Сумко та начальник служби у справах дітей Марія Гуляр.

Дана подія була зумовлена зверненням батьків дітей-інвалідів з приводу безкоштовного забезпечення їх технічними засобами, зокрема підгузками. Відповідно до Постанови Кабміну від 03 грудня 2009 року № 1301, до технічних засобів, які отримують  безпосередньо діти-інваліди або їх законні  представники  в  закладах охорони  здоров'я  для  використання  в  амбулаторних та побутових умовах, належать у тому числі й підгузки. Забезпечення  дітей-інвалідів  технічними засобами здійснюється на підставі медичного висновку за рахунок та в  межах  коштів державного та місцевих бюджетів,  передбачених на зазначену мету. За словами Олега Сумка, нині в Здолбунівському районі на обліку перебуває 26 дітей-інвалідів, котрі мають потребу у таких засобах.

Тож Олег Дацюк дав доручення начальнику управління соціального захисту до 20 листопада 2019 року, при розробленні Районної програми соціального захисту громадян на 2020 рік, внести пункт щодо передбачення коштів для забезпечення дітей з інвалідністю необхідними технічними засобами, тобто підгузками.  

Посилання