Здолбунівчани вшанували пам’ять жертв Голодомору

З нагоди 86-ї річниці Голодомору, 23 листопада 2019 року мешканці Здолбунова взяли участь у скорботному віче «Пам’ять, що рятує: голоси правди» та вшанувати пам’ять жертв Голодомору біля пам’ятного знака жертвам Голодомору та політичних репресій в Україні.
Присутні заступник голови Здолбунівської районної ради Олександр Бухало, заступник голови Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Гридін, представники міської влади, активна громадськість та мешканці Здолбунова запалили свічки пам’яті на знак шани жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.
В останню суботу листопада вся Україна у жалобі схиляє голову перед жертвами Голодомору 1932-33 років. За соціально-демографічними наслідками він виявився найтрагічнішим, а за методами та формами творення перевершив усі Голодомори в Україні у ХХ столітті. Від голоду, масових репресій і депортацій Україна втратила більше ніж за роки Першої світової та громадянської воєн. Дослідники називають різні цифри жертв, так щодня вмирало приблизно 25 тис. осіб, тобто понад 1000 осіб щогодини, або ж – 17 осіб щохвилини.

 

 

Посилання