Відкриття навчально-практичного центру з професії «Монтажник системи утеплення будівель» та відкриття сучасного STEM-центру презентували сьогодні у державному навчальному закладі "Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту"

Віднині усі охочі зможуть отримати професію або пройти перекваліфікацію з професії «Монтажник системи утеплення будівель» у Здолбунівському вищому професійному училищі залізничного транспорту. Для цих потреб тут створений навчально-практичний центр. Крім того, для учнів училища створений STEM-центр.  Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничо-науковий компонент плюс інноваційні технології. У цьому спеціалізованому освітньому кабінеті учні розвиватимуть здібності до дослідницької, аналітичної роботи, експериментування та критичного мислення.

На презентації були присутні заступник міністра освіти і науки України Петро Коржевський, начальник Рівненського обласного управління освіти Григорій Таргонський, голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк, голова Здолбунівської райдержадміністрації Леонід Власюк.

За словами директора Здолбунівського вищого професійного училища залізничного транспорту Руслана Шевчука, відкриття такого центру презентує професійну освіту Рівненщини такою, якою вона повинна бути в умовах сьогодення. Нині гостро стоїть питання енергозбереження в державі, відповідно для цього потрібні будуть працівники. «Дякуючи соціальним партнерам національній компанії «ФОМАЛЬГАУТ-ПОЛІМІН», які виступили партнерами з питань збереження та формування трудового потенціалу регіону, розвитку молодіжного стартапства, просвітництва з енергоефективності, ми зможемо готувати, перепрофільовувати майбутніх наших спеціалістів саме в Здолбунові для потреб не тільки нашого регіону», - повідомив пан Руслан.

Заступник міністра освіти і науки України Петро Коржевський привітав колектив та керівника Руслана Шевчука з відкриттям навчального центру:  «Надзвичайно приємно сьогодні бути тут,  бо починали спільно ще зі стратегії цього центру, спочатку це все здавалося навіть фантастичним. А нині цей центр є елементом професійної освіти, який демонструватиме: ось такою привабливою має бути в майбутньому  професійна освіта. Наша ціль, аби понад 40 відсотків учнів, котрі завершують навчання у загальноосвітніх школах, вступали  у заклади професійної освіти. Здолбунівський навчально-практичний центр  - це та планка , яка має бути стартовою для усіх інших закладів, котрі підуть цим шляхом.»

 

 

 

 

Посилання