Перезавантаження держслужби.

1. Набув чинності Закон щодо перезавантаження держслужби

До 31 грудня 2021 року керівники державної служби у межах економії фонду оплати праці мають право встановлювати держслужбовцям додаткові стимулюючі виплати. З цієї ж дати Кабмін визначатиме розміри посадових окладів та інших складових оплати праці, грошового забезпечення працівників державних органів.

2. Прийнято Закон щодо вдосконалення окремих питань державної служби та електронного документообігу

ВР дозволила оформляти трудові відносини електронно і обмежила оклади в судовій владі. З 1 січня 2020 року норми і положення законів, якими визначені розміри посадових окладів та інших складових оплати праці, грошового забезпечення працівників державних органів, крім Апарату ВР, ДБР, НАБУ, ВАКС, САП, НАЗК, Рахункової палати та членів ЦВК, застосовуються в порядку та розмірах, встановлених Урядом.

3. Запущено процес цифровізації держслужби

Національне агентство державної служби запустило в дослідну експлуатацію інформаційну систему управління людськими ресурсами PoClick. До системи PoClick вносяться всі відомості про всіх, хто має сьогодні статус держслужбовця, від їхніх завдань та обов'язків до розміру заробітної плати.

4. Кабмін спростив конкурсну процедуру на посади держслужби

Cпрощено й удосконалено процедуру проведення конкурсу на зайняття посад державної служби: тестування на знання спеціального законодавства зробили не обов'язковим, а додатковим; перед співбесідою кандидата перевірятимуть на доброчесність; кандидати на зайняття посад категорії "А" розв'язуватимуть ситуаційні завдання у Центрі оцінювання письмово з використанням комп'ютерної техніки у присутності не менш як двох адміністраторів Центру оцінювання.

5. Для професійного навчання держслужбовців створять портал управління знаннями

Портал управління знаннями - це державна спеціалізована інформаційно-телекомунікаційна система, що забезпечує доступ до безоплатних інформаційних послуг у сфері професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників і заступників, посадових осіб місцевого самоврядування через Інтернет.

6. Діє порядок повідомлення держслужбовцю інформації електронною поштою

Інформацію або документи надсилатимуть держслужбовцю з використанням засобів телекомунікаційного зв'язку виключно на його адресу електронної пошти чи за іншими контактними даними, про які він повідомив службі управління персоналом під час вступу чи проходження державної служби та які зазначені в його особовій справі.

7. Як здійснюватиметься дисциплінарне провадження щодо держслужбовців

Для здійснення дисциплінарного провадження з метою визначення ступеня вини, характеру і тяжкості вчиненого дисциплінарного проступку утворюється дисциплінарна комісія.

Посилання