Розпочато громадське обговорення Концепції державної політики та плану з її реалізації по досягненню цілі 10.3. «Українці мають реальну можливість впливати на організацію свого життєвого простору як мешканці спроможних громад» Програми діяльності Кабміну

У Концепції йдеться, що діюча система місцевого самоврядування не відповідає потребам жителів територіальних громад в публічних послугах і не забезпечує для них комфортну і безпечне життєве середовище. В Україні створено вже понад тисячу об'єднаних територіальних громад, але 6,4 тис. Громад досі не об'єдналися. Там майже відсутні інституційні та фінансові ресурси для надання якісних і доступних публічних та інших послуг. Жителі цих необ'єднаних територіальних громад позбавлені можливості отримувати відповідні послуги в освітній, медичній та інших сферах, формувати сучасну інфраструктуру, отримувати інші переваги, якими користуються жителі здатних територіальних громад. Мінрегіон планує, що з 2020 року 100% жителів України будуть проживати в здатних громадах, а за 5 років мінімум до 30% зменшиться кількість громад, які потребують підтримки держави. Планується також, що вся територія України буде охоплена районами, відповідним стандартам територіального поділу країн Європейського Союзу для статистичних цілей рівня NUTS-3. Функції органів державної влади і органів місцевого самоврядування будуть розмежовані, тобто їх повноваження не будуть дублюватися. Місцеві державні адміністрації будуть переформатовані в органи префектурного типу, основними повноваженнями яких буде забезпечення адміністративного нагляду за органами місцевого самоврядування.
Зауваження та пропозиції приймаються електронною та звичайною  поштою з 03 по 17 січня 2020 року на адресу: Міністерство розвитку громад та територій України, Директорат з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою (01601, м. Київ, вул. В. Житомирська, 9, тел.: (044) 284-0-670, PavliukOV@minregion.gov.ua.

Посилання