Розпочалася робота постійних комісій Здолбунівської районної ради

Сьогодні за участі заступника голови Здолбунівської районної ради Олександра Бухала відбулося засідання постійної комісії з питань депутатської діяльності, етики, законності, боротьби зі злочинністю, соціального захисту населення, учасників АТО та членів їх сімей під головуванням Василя Ковальчука.

Участь у роботі комісії  взяли також заступник голови райдержадміністрації Олександр Іванюк, керівник Здолбунівської міської прокуратури Григорій Нижник, начальник управління соціального захисту Здолбунівської райдержадміністрації Микола Бортник та начальник фінансового управління райдержадміністрації Володимир Нечипорук.

Члени комісії заслухали інформацію Григорія Нижника щодо стану законності на території Здолбунівського району упродовж 2019 року. Так, за словами пана Григорія,  упродовж 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 880 відомостей про кримінальні правопорушення, які вчинені на території району. Всього у 2019 році обліковано 410 кримінальних правопорушень. З 208 до 188 зменшилась кількість злочинів середньої тяжкості на території району, а також з 11 до 4 особливо тяжких. Разом з тим, з 8 до 19 збільшилася кількість злочинів щодо привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; з 3 до 8 збільщилася кількість кримінальних правопорушень проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина; з 12 до 16 зросла кількість кримінальних правопорушень проти громадської безпеки, проти безпеки руху та експлуатації транспорту (з 20 до 21), проти довкілля (з 2 до 3), проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (з 1 до 2). Неповнолітніми упродовж 2019 року вчинено 8 злочинів проти 9 за аналогічний період минулого року. Переважка більшість злочинів, які вчинили неповнолітні, це крадіжки. При цьому допущено рецидив злочинів серед неповнолітніх. Що стосується питань корупції, за словами Григорія Петровича, місцевою прокуратурою, як спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції, упродовж 2019 року внесено, у порядку ст.ст.65,67 Закону України «Про запобігання корупції» 5 подань, які розглянуто та задоволено, проведені службові розслідування, троє посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Також присутні розглянули питання «Про програму  економічного та соціального розвитку Здолбунівського району на 2020 рік», а начальник  управління соціального захисту населення райдержадміністрації відзвітував про виконання районної  програми  соціального захисту малозабезпечених громадян на  2017-2019 роки, затвердженої рішенням районної ради від 21.12.2016 року  №237.

Крім того, члени комісії підтримали звернення депутатської фракції ВО «Батьківщина» Здолбунівської районної ради до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, Голови національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Валерія Тарасюка щодо негайного скасування абонплати за розподіл природного газу.

Посилання