Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та ком

Оприлюднено 02.03.2020р.

У К Р А Ї Н А

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(сьоме скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

від  26 лютого  2020 року                                                        №785

 

Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради

Рівненської області до Президента України Володимира Зеленського,

Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука,

Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг Валерія Тарасюка

щодо негайного скасування абонплати за розподіл природного газу

 

      Розглянувши звернення депутатської фракції ВО  «Батьківщина» Здолбунівської районної ради Рівненської області щодо негайного скасування абонплати за розподіл природного газу, керуючись Конституцією України, Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією  районної ради, районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

1. Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Валерія Тарасюка щодо негайного скасування абонплати за розподіл природного газу (текст звернення додається).

2. Виконавчому апарату районної ради направити рішення до Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг .

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, етики,  законності,  боротьби зі злочинністю, соціального  захисту  населення,  учасників  АТО та  членів їх сімей  (Ковальчук В.В.).

  Голова ради                                                                  Олег ДАЦЮК

                                                  ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Валерія Тарасюка щодо негайного скасування абонплати за розподіл природного газу

 

24 грудня 2019 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила постанову № 3013 «Про   встановлення тарифів для ТОВ «ОПЕРАТОР ГТС УКРАЇНИ» на послуги транспортування природного газу для точок входу і точок виходу на регуляторний період 2020 –   2024 роки».

Це означає, що з 1 січня 2020 року люди змушені платити окремо за газ, як товар, і окремо – за його доставку. Таке нововведення викликало справедливе обурення серед громадян.

До нас,  як до представників  інтересів  територіальних громад   Здолбунівського району,  надходять численні звернення від жителів з проханням допомогти вирішити питання скасування абонплати за транспортування газу. Адже, при існуючих мінімальній зарплаті, пенсіях та недостатньому прожитковому мінімумі, майже всі зароблені кошти, людям доводиться віддавати за комунальні послуги, а зараз їм ще й треба доплачувати за так звану «доставку газу».

При цьому, люди у більшості випадків за власний кошт замовляли документи, експертизи, здійснювали підключення. Великі магістральні газові мережі будуються за рахунок держбюджету, а отже за рахунок платників податків. Тоді постає питання: коли газорозподільчі компанії будуть платити власникам мереж за використання їхнього майна?

Крім того, не обґрунтованою є і плата за транспортування газу у випадках, коли людина взагалі газом не користувалася і не було фактичного споживання газу. Тож, відповідно, транспортування до конкретних помешкань газу не було. Це суперечить Закону про права споживачів. І стягнення такої плати націлене лише на збагачення монополіста – надавача послуги.

З метою уникнення соціальної напруги,  ми депутати Здолбунівської районної ради Рівненської області, звертаємося з вимогою, скасувати  постанову НКРЕКП №2080 від 17.10.2019 «Про затвердження змін до деяких постанов НКРЕКП», щодо розподілу природного газу, як таку, яка є не необґрунтованою   жодними економічними розрахунками.

Наголошуємо, що ситуація потребує якнайшвидшого вирішення, та сподіваємося на Вашу об’єктивну й виважену реакцію.

СХВАЛЕНО

Рішення

Здолбунівської районної ради

від 26 лютого 2020 року №785

 

Посилання