Голова районної ради Олег Дацюк та голова райдержадміністрації Леонід Власюк вшанували пам'ять загиблих та закатованих жертв політичних репресій .

Голова районної ради Олег Дацюк та голова райдержадміністрації Леонід Власюк вшанували пам'ять загиблих та закатованих жертв політичних репресій покладанням квітів до приміщення Здолбунівського історико-краєзнавчого музею, яке у 1939 - 1941 рр. було в'язницею НКВС, до пам’ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій в Україні та до братської могили українських патріотів, закатованих у в'язниці НКВС по вулиці Драгоманова у місті Здолбунові.
У Радянському Союзі термін «Ворог народу» був не лише розповсюдженим кліше політичної риторики, але і вписаним у Конституцію 1936-го, згідно 131 статті якої «ворогами народу» оголошувались особи, які вчиняли замах на громадську, соціалістичну власність. Дружини та чоловіки «ворогів народу» підлягали обов’язковому арешту, діти до 15 років передавались у спеціальні дитячі будинки. Члени сімей «ворогів народів», засуджених до розстрілу, підлягали примусовому переселенню у внутрішні області СРСР.
Особливо жорстокі репресії чинились сталінським режимом та його провідниками в Україні у 30-х роках. Зокрема, в 1937-1938 роках в Україні було засуджено 197 617 осіб, з них до страти - 122 237 громадян.

Світлина від Здолбунівська районна рада.

 Світлина від Здолбунівська районна рада.

Посилання