У зв’язку зі зростанням захворюваності на СОVID-19, уряд своїм рішенням 14 червня відмінив проведення тестового зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Сьогодні голова районної ради Олег Дацюк провів робочу нараду за участю заступника голови районної ради Олександра Бухала та виконуючої обов’язки начальника освіти Здолбунівської райдержадміністрації Зої Вітень.  Обговорили кампанію зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.

За попередньо узгодженими термінами основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 25 червня тестуванням з математики і завершиться 17 липня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 30 червня, з фізики — 2 липня , з англійської мови — 7 липня, з історії України — 9 липня, з біології — 13 липня, з географії — 15 липня.

У Здолбунівському районі буде організовано роботу двох пунктів  тестування основної сесії ЗНО з таких предметів, як українська мова та література і історія України у  Здолбунівській гімназії та Здолбунівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6. Для роботи у пунктах планується залучити 98  педагогічних працівників (30. 06. 2020) та 96 (09.07.2020), які будуть виконувати повноваження персоналу пунктів зовнішнього незалежного оцінювання, що дасть можливість забезпечити належну роботу  пунктів тестування. Решту предметів учні здаватимуть  у пунктах  тестування м. Рівне.

Щодо заходів безпеки, кожен пункт тестування району буде забезпечений двома медичними працівниками, які перед початком тестування будуть здійснювати безконтактну термометрію усіх осіб, які мають право перебувати в пункті ЗНО.  Пункти ЗНО забезпечені антисептиками для оброблення рук та захисними масками.  Усіх учасників тестування попереджено про необхідність дотримання безпечної дистанції також забезпечено і безпечну відстань між робочими місцями в робочих аудиторіях.  У аудиторіях знаходитиметься не більше 15 дітей. Для довезення дітей залучатимуться шкільні автобуси, які теж пройдуть  санітарну обробку.

До слова, перед тестовим ЗНО 12 червня керівник Здолбунівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Рівненській області Сергій Германюк перевірив підготовку пунктів тестування у Здолбунові на відповідність усім санітарним та протиепідемічним вимогам.  

Наразі Міністерство освіти та науки відкидає можливість проведення ЗНО в онлайн-режимі. Передусім це пов’язано з великим навантаженням на інтернет ресурси. Однак, не виключені зміни у датах проведення оцінювання. Усе залежатиме від епідемічної ситуації в країні.  Станом на сьогодні Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила, що епідеміологічні критерії МОЗ дозволяють проведення ЗНО з 25 червня.

Крім того, за інформацією Міністерство освіти та науки, учасникам пробного ЗНО, яке було заплановано на 15 і 17 червня, будуть повернуті кошти через неможливість проведення пробного ЗНО у закладах освіти.

Посилання