Про хід виконання районної програми підтримки сімей, дітей та молоді на 2018-2022 роки, затвердженої рішенням районної ради від  23 травня 2018 року № 471

Тризуб

 

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(сьоме скликання)

    Р І Ш Е Н Н Я

від 29 липня 2020 року                                    № 817

           

Про хід виконання районної програми

підтримки сімей, дітей та молоді на 2018-2022 роки,

затвердженої рішенням районної

ради від  23 травня 2018 року № 471

 

            Заслухавши та обговоривши інформацію директора районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Павлової Т.Ф. про хід виконання районної програми підтримки сімей, дітей та молоді на 2018-2022 роки, затвердженої рішенням районної ради від 23 травня 2018 року № 471, районна рада відзначає, що заходи Програми в основному виконуються.

         Керуючись п.16 ч.1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією  районної ради, районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Інформацію директора районного центру соціальних служб для сім'ї,дітей та молоді Павлової Тетяни Федорівни про хід виконання районної програми підтримки сімей, дітей та молоді на 2018-2022 роки, затвердженої рішенням районної ради від 23 травня 2018 року № 471, взяти до відома (інформація додається).

2. Районну програму підтримки сімей, дітей та молоді на 2018-2022 роки залишити на контролі постійної комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молодіжної політики, фізкультури та спорту (Єнич Н.А.).

     Голова ради                                                                       Олег ДАЦЮК

         

 

Інформація

про хід виконання районної програми підтримки підтримки сімей,

дітей та молоді на 2018-2022 роки, затвердженої рішенням районної

 ради від 23 травня 2018 року № 471

 

Державна сімейна політика в Україні є одним з пріоритетних напрямків державної політики. Від сім'ї залежить виховання наступних поколінь, що є передумовою розвитку та процвітання держави. Без повноцінного функціонування сім'ї неможливим є вирішення економічних і соціальних проблем, утвердження здорових моральних цінностей, адекватна соціалізація дітей і підлітків, розвиток духовності і культури. Саме тому суспільство зацікавлене у фізично й морально здоровій сім'ї, яка здатна реалізувати свій соціальний потенціал та відтворювальну функцію, забезпечити не лише власне виживання, а й розвиток.

Особливих труднощів зазнають сім'ї, особи, які опинилися у складних життєвих обставинах. Потребують соціальної підтримки у суспільстві діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та молодь з їх числа; сім'ї учасників АТО/ООС (у т.ч. загиблих); діти та молодь з інвалідністю; діти та молодь, які повертаються з місць позбавлення волі та засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, тощо.

 З метою забезпечення системної та комплексної політики щодо підтримки сім'ї на території району, спрямованої на збереження сімейних цінностей, формування самодостатньої сім'ї та її здатності до усвідомленого народження і виховання дітей, а також підвищення соціального захисту сімей, осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах; створення умов для зміцнення інституту сім'ї та виконання нею своїх соціально-демографічних функцій в районі прийнята програма підтримки сімей, дітей та молоді на 2018-2022 роки.

На виконання заходів програми у 2019 році було передбачено 43,1 тис.грн., з них використано   43,1 тис.грн.; у 2020 році було передбачено    49,1 тис.грн., з них використано у І кварталі 2020 року 6,4 тис. грн.

Державну політику щодо сімей, дітей та молоді зорієнтовано на забезпечення доступу до соціальних послуг найбільш вразливих категорій населення. Соціальними послугами, які надаються сім'ям з метою подолання складних життєвих обставин, є: консультування, соціальний супровід, соціальна профілактика, соціальна інтеграція, соціальна адаптація, соціально-психологічна реабілітація, влаштування до сімейних форм виховання, кризове та екстрене втручання, представництво інтересів, посередництво та ін.

       Заходи Центру здійснюються через спеціалізовані формування:

    -    Служба соціальної підтримки сімей;

  • Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи;
  • Консультаційний пункт при акушерсько-гінекологічному відділенні центральної районної лікарні;

    -    Школа волонтерів.

В  рамках роботи спеціалізованого формування «Служба соціальної підтримки сімей» профінансовано заходи у 2019 році:

         30 травня 2019 року  акцію «Щасливе дитинство» для понад 40 дітей. Дітей розважала аніматор - клоун Іриска: розфарбовувала дітей у казкових персонажів; провела ігри, естафети, конкурси. Для старших дітей спеціаліст відділу районної філії обласного центру зайнятості провела заняття «Я у світі професій». Діти виконували профорієнтаційні вправи; відгадували загадки; розв’язували кросворди, ребуси, складали пазли; були учасниками веселих руханок. Школярики підвищили знання про світ професій, навчались спілкуватись і працювати у команді, використовувати пам'ять, увагу, мислення. На завершення свята усі діти отримали подарунки.

         З 05 по 20 серпня 2019 року проведено табір з денним перебуванням «Романтик» для 25 дітей вразливих категорій сімей: багатодітних, неповних, демобілізованих учасників АТО, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю та тих, що перебувають у складних життєвих обставинах.

         21 вересня 2019 року проведено свято «Першокласник» з відвідуванням Рівненського обласного театру ляльок. Учасниками заходу були  23 дитини  із сімей: батьки яких брали участь або загинули в зоні АТО, дітей з функціональними обмеженнями, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, які перебувають у складних життєвих обставинах.

           09 жовтня 2019 року Здолбунівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді провів екскурсійну поїздку, приурочену до Дня захисника України, у Тараканівський форт, що на Дубенщині, та у село Лішня Тернопільської області для 20 чол. з родин учасників АТО, у тому числі загиблих. Священник Андрій Любунь провів молебень за героїв Здолбунівщини, які стали Небесними Янголами.

До Міжнародного дня інвалідів 30 листопада 2019 року організовано поїздку в Рівненський обласний театр ляльок для 20 дітей з інвалідністю.

         17-18 грудня 2019 року у районному будинку культури пройшло 3 свята «Що приніс нам Святий Миколай» для 162 дітей вразливих категорій сімей.

          Учасники заходів переглянули виставу «Снігова королева», грали в ігри, розповідали  вірші, тощо. Діти отримали подарунки від Св.Миколая, які приготували Здолбунівський районний, Рівненський обласний центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, спонсори та благодійники.

       19 грудня 2019 року спільно з ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училищу залізничного транспорту» проведено благодійну акцію «Що приніс нам Св.Миколай» для 13 студентів-сиріт, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, які навчаються в закладі. Учням надано солодкі подарунки.

Протягом 2019 року та І кварталу 2020 року до Дня народження підписано  та надіслано поштою  513 вітальних листівок для дітей-сиріт, дітей з інвалідністю, вихованців дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Без використання коштів з районного бюджету проведено заходи у 2019 році:

27 січня 2019 року для 20 дітей з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, з багатодітних і малозабезпечених родин проведено свято «Проводжаємо коляду». Діти отримали подарунки від благодійників.

16  березня 2019 року сприяли залученню 40 дітей вразливих категорій сімей у цирковій виставі.

28  квітня 2019 року організовано свято «Весняні розваги» для 45 дітей вразливих категорій сімей. Діти малювали пасхальні листівки, розгадували загадки, розважалися. На завершення заходу діти отримали великодні подарунки: крашанки, пасочки, солодощі тощо від парафіян церкви Успіння Пресвятої Богородиці.

         З метою адаптації дітей з інвалідністю  08 червня 2019 року забезпечено участь 40 дітей з інвалідністю у перегляді лялькової вистави, безкоштовно.

          16 листопада 2019 року організовано перегляд музично-театралізованої вистави «Різдвяна кантата» для 60 сімей: учасників АТО, вимушено переміщених осіб, сімей, у яких виховується діти з інвалідністю, які опинилися у складних життєвих обставинах; неповних, опікунських сімей.

         15 грудня 2019 року пройшло свято до Дня Св.Миколая у Храмі Успіння Святої Богородиці для 25 дітей вразливих категорій сімей. Діти отримали подарунки.

         23 грудня 2019 року організовано участь 40 дітей вразливих категорій сімей у Новорічному святі, яке проходило в Рівненському обласному українському музично-драматичному театрі. Свято і подарунки – від Рівненської обласної державної адміністрації.

         У 2019 році здійснювалось соціальне супроводження 3 дитячих будинків сімейного типу (21 вихованець) та 5 прийомних сімей (9 прийомних дітей).  Протягом І кварталу 2020 року здійснювалось соціальне супроводження 3 дитячих будинків сімейного типу (16 вихованців) та 4 прийомних сімей (8 прийомних дітей).

      У 2019 році під соціальним супроводом перебувало  12 опікунських сімей, де виховується 13 дітей. Протягом І кварталу 2020 року під соціальним супроводом перебувало 5 опікунських сімей, в яких виховуються 13 дітей.     

         На квартирному обліку в органах місцевого самоврядування  у 2019 році, як і у І кварталі 2020 року,   перебувало 43 особи з числа дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

         Під соціальним супроводом перебувало 5 осіб з числа дітей- сиріт, яким було виділено кошти на придбання житла за рахунок коштів державної субвенції. 4 особи житло придбали.

         3 метою здійснення контролю за цільовим використанням коштів при народженні, у 2019 році проведено вибіркове обстеження матеріально-побутових умов проживання 132 сімей, з них - 27 одиноких мам. У  І  кварталі  2020 року  проведено вибіркове обстеження матеріально-побутових умов проживання 50 сімей, з них 6 одиноких мам.  У зв’язку з неналежним виконанням батьківських обов’язків та нецільовим використанням коштів в управління соціального захисту населення райдержадміністрації надіслано 1 пропозиція про припинення виплат.

               Протягом 2019 року здійснено оцінку потреб у  15 сім'ях умовно засуджених і звільнених, серед яких-7 підлітків. У І кварталі 2020 року  здійснено оцінку потреб та надано послуги  5 сім'ям умовно засуджених і звільнених, серед яких - 3 підліткам. Під соціальним супроводом перебувало 3 сім'ї: дві у 2019 році і одна у 2020 році.

         У 2019 році до районного центру СССДМ надійшло 152 повідомлення  про вчинення насильства в сім'ях, 1- самозвернення.. Кількість оцінок потреб здійснених з метою перевірки факту вчинення насильства в сім'ї - 117. Зафіксовано 5 випадків насильства та жорстокого поводження над дітьми. По фактам насильства з дітьми проведено відповідну психолого-педагогічну та соціально-профілактичну роботу з батьками та дітьми, 5 сімей перебували під соціальним супроводом.  

         Протягом І кварталу 2020 року до районного центру СССДМ надійшло 56 повідомлень про вчинення насильства в сім'ях, 4 - самозвернення. Кількість оцінок потреб здійснених з метою перевірки факту вчинення насильства в сім'ї -38.  Зафіксовано 5 випадків насильства та жорстокого поводження над дітьми. По фактам насильства з дітьми проведено відповідну психолого-педагогічну та соціально-профілактичну роботу з батьками та дітьми, 5 сімей перебувають під соціальним супроводом. 

         Розроблено, виготовлено та розповсюджено 500 інформаційних пам’яток «Стоп насильству!»

                  3 метою надання соціальної, інформаційної підтримки щодо працевлаштуванням за кордоном, на базі районного центру зайнятості для безробітних осіб у 2019 році проведено 5 семінарів по запобіганню торгівлі людьми «Жінка на ринку праці». Заходами охоплено 104 особи.

         2 сім'ї/ особи, які постраждали від торгівлі людьми, перебували під соціальним супроводом нашої установи.

         02 квітня 2019 року для дітей вразливих категорій сімей спільно з відділом активної підтримки безробітних Здолбунівської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості організовано профорієнтаційний урок до Дня Сміху «Щирий сміх подовжує життя». 16 дітей-учасників заходу познайомились зі світом професій, виконали цікаві руханки, вправи, ребуси.

17 квітня 2019 року на базі Здолбунівської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар для військовослужбовців та учасників АТО «Під єдиним дахом». До семінару були залучені представники організацій та соціальних служб району, робота яких пов’язана з наданням послуг демобілізованим учасникам АТО та їх сім'ям, у тому числі і фахівець Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

18 квітня 2019 року спільно зі Здолбунівською районною філією Рівненського обласного центру зайнятості для 10 дітей вразливих категорій сімей організовано профорієнтаційний захід «День пожежної безпеки». Начальником караулу ГУ ДСНСУ проведено для дітей екскурсію у пожежну частину.

       У  2019 році здійснено оцінку потреб 171 сім'ї, яка виховує 174 дитини з інвалідністю. 1 сім'я перебувала під соціальним супроводом. Протягом  І кварталу 2020 року здійснено оцінку потреб 29 сімей, які виховують 29 дітей з інвалідністю. 2 сім'ї перебувають під соціальним супроводом.

         У 2019 році соціальними послугами центру охоплено 19 сімей з числа вимушених переселенців з тимчасово окупованої території та зони проведення антитерористичної операції на сході України, в яких виховується 38 дітей. У І кварталі 2020 року послугами центру охоплено 13 сімей, в яких виховується 29 дітей даної категорії.

        Протягом 2019 року 141 сім'я/особа ( 271 дитина) , які опинилися у складних життєвих обставинах, перебували на обліку нашої установи, з них  34 сім'ї (78 дітей) та 4 особи  - охоплені соціальним супроводом. Протягом І кварталу 2020 року 83 сім'ї /особи ( 185  дітей), які опинилися у складних життєвих обставинах, перебували на обліку, з них 20 сімей (57 дітей) та 2 особи  - охоплені соціальним супроводом.   

        Протягом 2019 року здійснено оцінку потреб у 85 сім'ях (108 дітей) учасників антитерористичної операції. Під соціальним супроводом перебувало 2 сім'ї та 1 особа. У першому кварталі 2020р. охоплено 33 сім'ї (39 дітей). Під соціальним супроводом перебуває  2  сім'ї.

     У нашому районі проживає 13 сімей загиблих учасників АТО: 20 батьків, 4 дружини, 6 дітей. Під соціальним супроводом перебували 2 сім'ї.

15 січня 2019 року організовано вручення подарунків від громадського активу Рівненщини, ГО «Руєвит» 28 дітям з сімей загиблих учасників АТО; батьки яких були поранені піл час перебування в АТО; батьки, яких отримали інвалідність під час перебування в зоні АТО.

У 2019 і 2020 роках сприяли отриманню грошової допомоги 10 батьків та грошової допомоги (зібрали пакет документів) 6 дітям військовослужбовців, які загинули при виконанні службового обов’язку або померли в період проходження військової служби під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності на сході України, брали участь в АТО та проживали на території Здолбунівського району.

У І кварталі 2020 року 19 дітей ( у т.ч. загиблих учасників АТО) отримали через наш центр подарунки від ГО «Герої Майдану» в рамках благодійної акції «Свята без тата».

Одним із завдань Центру є проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді. Профілактична робота у районі проводиться на базі загальноосвітніх шкіл, у сім'ях, які перебувають у складних життєвих обставинах або можуть потрапити до них, та здійснюється в рамках роботи спеціалізованого формування «Мобільний консультпункт соціальної роботи» районного центру СССДМ, діяльність якого була профінансована з районного бюджету.

Протягом 2019 року здійснено 15 виїздів, якими охоплено 19 сільських (селищних) рад. Побували також у Мізоцькій школі-інтернаті, Миротинській ЗОШ І-ІІ ст., Гільчанській ЗОШ І-ІІІ ст., Уїздецькій ЗОШ І-ІІІ ст., де для учнів проведено бесіди щодо пропаганди здорового способу життя, профілактики тютюнопаління, алко- і наркозалежностей в молодіжному середовищі,  переваг здорового харчування,  щодо попередження насильства, ксенофобії в молодіжному середовищі, прав та обов’язків дітей; тренінгові заняття щодо профілактики шкідливих звичок. Охоплено 111 учнів.

Розповсюджено 50 профілактичних буклетів соціально-інформативного спрямування у школи району.

Відвідано та здійснено оцінку потреб, обстежено матеріально-побутові умови проживання 200 сімей, яким призначено допомогу при народженні; сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, демобілізованих учасників АТО, у яких виховуються діти під опікою, діти з інвалідністю, сім'ї умовно засуджених.

Заходами охоплено 739 осіб, надано 767 індивідуальних послуг.

У І кварталі 2020 року здійснено 2 виїзди, якими охоплено 3 сільські ради. Відвідано та здійснено оцінку потреб, обстежено матеріально-побутові умови проживання 35 сімей, яким призначено допомогу при народженні; сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, постраждали від насильства; у яких виховуються діти з інвалідністю; діти, позбавлені батьківського піклування; сімей умовно засуджених.

Заходами охоплено 103 особи, надано 117 індивідуальних послуг.

В рамках «Консультаційного пункту при акушерсько-гінекологічному відділенні центральної районної лікарні»  у 2019 році надано 24 послуги для 4 жінок, одна з яких перебувала під соціальним супроводом.  У  І кварталі 2020 року надано 7 послуг для 2 жінок, одна з яких перебуває під соціальним супроводом нашої установи.

В рамках діяльності “Школи волонтерів” протягом 2019 та 2020 років до роботи з дітьми вразливих категорій сімей було залучено 11 волонтерів.

  Послугами Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді у 2019 році охоплено  611 сімей ( 2203 особи); у І кварталі 2020 року -  223 сім'ї ( 829 осіб).

  Центр здійснює заходи відповідно до покладених на нього завдань, та забезпечує системну, комплексну соціальну  підтримку сімей, осіб  району, які опинилися у складних життєвих обставинах, спрямовану на формування свідомого та відповідального ставлення до батьківства, повноцінного виховання та розвитку дітей, збереження сімейних цінностей, формування самодостатності сім'ї, здатності до усвідомленого народження та виховання дітей, тощо.

 

Директор центру                                                                  Тетяна ПАВЛОВА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        

 

Посилання