Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України щодо  врегулювання питання оплати  праці медичних працівників, які надають медичну допомогу пацієнтам хв

 

У К Р А Ї Н А

ЗДОЛБУНІВСЬКА РАЙОННА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(сьоме скликання)

 

                                                                                                                                                                                     Р І Ш Е Н Н Я                                  

 

від  29 липня   2020 року                                                        №825

 

Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради

Рівненської області до Кабінету Міністрів України та

Міністерства охорони здоров’я України щодо  врегулювання

питання оплати  праці медичних працівників, які надають

медичну допомогу пацієнтам хворим на  COVID-19

 

      З метою  врегулювання питання оплати праці медичних працівників комунального некомерційного підприємства «Здолбунівська районна центральна лікарня» Здолбунівської районної ради, які надають медичну допомогу пацієнтам хворим на  COVID-19, керуючись Конституцією України, Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією  районної ради, районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

1. Схвалити текст звернення депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України щодо  врегулювання питання оплати праці медичних працівників, які надають медичну допомогу пацієнтам хворим на  COVID-19, (текст звернення додається).

2. Виконавчому апарату районної ради направити рішення до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, культури, охорони здоровя, молодіжної політики, фізкультури та  спорту (Єнич Н.А.).

  Голова ради                                                                  Олег ДАЦЮК

 

                                                  ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Здолбунівської районної ради Рівненської області до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України щодо  врегулювання ситуації оплати праці медичним працівникам, які надають медичну допомогу пацієнтам хворим на  COVID-19

 

Ми, депутати Здолбунівської районної ради Рівненської області, вкрай стурбовані ситуацією щодо оплати праці працівникам  комунального некомерційного підприємства «Здолбунівська центральна районна лікарня», які були залучені для надання стаціонарної медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою (COVID-19) та працівникам комунального некомерційного підприємства «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги», які залучені до надання амбулаторної допомоги інфікованим пацієнтам до та після підтвердження наявності в їхньому організмі коронавірусу.

Відповідно до Наказу управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації від 10 березня 2020 року № 87 комунальне некомерційне підприємство «Здолбунівська центральна районна лікарня» визначена госпітальною базою для оперативного реагування при ускладненні епідемічної ситуації пов’язаної з вірусом COVID-19.

         Згідно розпорядження голови Рівненської обласної державної адміністрації від 28 квітня 2020 року №26 «Деякі питання щодо створення алгоритмів госпіталізації з COVID-19», від 30 квітня 2020 року №17 «Про алгоритм госпіталізації пацієнтів з COVID-19 у Рівненській області» пацієнти з підозрою або хворі на COVID-19 госпіталізуються у заклади охорони здоров’я першої хвилі.

Комунальне некомерційне підприємство «Здолбунівська центральна районна лікарня» не входить в список лікарень першої хвилі госпіталізації.

Згідно Постанови КМУ від 24 квітня 2020 р. № 331 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та належної оплати праці медичних та інших працівників, які надають медичну допомогу таким пацієнтам» КНП «Здолбунівська центральна районна лікарня» була включена до переліку закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 в квітні 2020 року.

У зв’язку з чим в квітні 2020 року НСЗУ уклала договір з комунальним некомерційним підприємством «Здолбунівська центральна районна лікарня» про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій № 2185-Е520-Р000 від 15 травня 2020 року по пакету №30 «Стаціонарна медична допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою (COVID-19), спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, яка надається окремими закладами охорони здоров’я протягом квітня 2020 року».

         В подальшому, жодним нормативно-правовим документом питання госпіталізації хворих з підозрою на COVID-19 чітко врегульовано не було.

Зважаючи, що заклади охорони здоров’я зобов’язані надавати ургентну допомогу усім пацієнтам, які до них звертаються, у травні 2020 року в інфекційне відділення були госпіталізовані 27 хворих з підозрою на COVID-19, з них у 10 хворих методом ПЛР було підтверджено діагноз COVID-19, у червні з 40 хворих з підозрою на коронавірусну хворобу підтвердився COVID-19 у 6 хворих.

         На травень – червень і подальші місяці угоди з НСЗУ не укладені.

         Однак на звернення КНП «Здолбунівська центральна районна лікарня» про укладення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій щодо надання стаціонарної медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою (COVID-19), спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, НСЗУ надала відмову, у зв’язку з тим, що медичний заклад не включений до переліку закладів, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19.

         Для виплати заробітної плати працівникам, які були задіяні у роботі з хворими на COVID-19 необхідні кошти в сумі 600 тис.грн. В районному бюджеті відсутній фінансовий ресурс для виплати задекларованих урядом доплат медичним працівникам.

Тому ми, депутати Здолбунівської районної ради Рівненської області, просимо невідкладно вжити дієвих заходів реагування щодо недопущення порушення трудових прав медичних працівників та законодавства України про працю,  внести  зміни в нормативно-правові документи та вирішити питання щодо підписання договору між комунальним некомерційним підприємством «Здолбунівська центральна районна лікарня» та НСЗУ про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, а також, внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 05.02.2020№65 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році», доповнивши розділ ІІ пакетом медичних послуг «АМБУЛАТОРНА  ДОПОМОГА ПАЦІЄНТАМ З КОРОНАВІРУСНОЮ ХВОРОБОЮ (COVID-19)».

Наголошуємо, що ситуація потребує якнайшвидшого вирішення, та сподіваємося на вашу об’єктивну й виважену реакцію.

СХВАЛЕНО

Рішення

Здолбунівської районної ради

від 29 липня 2020 року №825

Посилання